Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.03.2019, 13:47

Škoda vylepšila svoj známy bestseller. Bude klamať vzhľadom

Kontroverzný dizajn karosérie, ktorý priniesla modernizácia obľúbeného modelu, bude teraz vylepšovať vizuálny balík Dynamic Plus.

Škoda vylepšila svoj známy bestseller. Bude klamať vzhľadom
Zdroj: Škoda Auto

Model Octavia mladoboleslavskej automobilky Škoda patrí dlhodobo k jej najpredávanejším automobilom a zároveň sa drží na prvých priečkach v rebríčkoch najpredávanejších automobilov na Slovesnku či v Česku.

A to aj napriek búrlivej debate po odhalení faceliftovej podoby modelu - rozdelených predných svetlometoch.

​Značka sa preto rozhodla, ešte pred samotným príchodom novej generácie, ktorá sa má svetu ukázať ešte tento rok, model Škoda Octavia osviežiť a pre zákazníkom zatraktívniť. Do ponuky sa postupne dostane vizuálny paket Dynamic Plus, ktorý zvýrazňuje vzhľad modelov Octavia a Octavia Combi.

Popri čiernych vonkajších spätných zrkadlách, čierneho orámovania masky chladiča a zatmavených zadných sklách Sunset ponúkne paket Dynamic Plus tiež predný spojler s čiernym športovým lemom. Súčasťou výbavy je i čierny zadný difúzor a čierny spojler na veku batožinového priestoru karosárskej verzie liftback.

Okrem 17-palcových kolies Trius z ľahkých zliatin, lakovaných čiernou metalízou, sú k dispozícii aj ďalšie sady kolies: dvojfarebné kolesá Hawk s priemerom 17 palcov v leštenom striebornom a lesklom čiernom odtieni.

V rozmere 18 palcov je to dvojfarebný model Vega, rovnako v čiernom lesklom a striebornom leštenom laku a matné čierne kolesá Turini.

Štýl prinášajú do interiéru aj športové sedadlá, čierny strop a multifunkčný športovo rezaný volant. Paket je k dispozícii s väčšinou dostupných motorizácií a s balíkom Dynamic Plus tak bude Octavia "klamať" okolie svojim dizajnom - podobným, ako pri ostrých modeloch RS.

​Modely Škoda Octavia, aj a praktická Octavia Combi, majú pre modelovú paletu značky mimoriadny význam. Prvá novodobá generácia modelu debutovala v roku 1996 a dnes už je bestseller, vyrábaný v hlavnom výrobnom závode v Mladej Boleslavi.

Zároveň je Octavia synonymom českej automobilky a je považovaná za srdce značky. Doteraz bolo zákazníkom dodaných viac ako 5,5 miliónov vozidiel Octavia a Octavia Combi.