Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.03.2019, 11:15

BMW pripravuje konkurenta pre obľúbený Mercedes. Predstaví sa ešte tento rok

Nové štýlové BMW sa ukáže svetu na autosalóne v Los Angeles, ktorý štartuje v novembri 2019. Na trh príde následne na jar 2020.

BMW pripravuje konkurenta pre obľúbený Mercedes. Predstaví sa ešte tento rok
Zdroj: BMW

Mníchovská automobilka BMW pokračuje v aktuálnej modelovej ofenzíve a do prémiového kompaktného segmentu prináša ďalší inovatívny koncept vozidla.

Harald Krüger, výkonný riaditeľ spoločnosti BMW AG, počas výročnej tlačovej konferencie oznámil predstavenie prvého modelu BMW radu 2 Gran Coupé.

So športovou a elegantnou štvordverovou karosériou typu kupé sa prémiovému výrobcovi automobilov podarilo rozšíriť modelový rad v kompaktnom segmente o vozidlo so skutočne výrazným dizajnom, ktoré je zamerané na moderné mestské cieľové skupiny.

Koncept štvordverového kupé, ktorý sa vo vyšších triedach stretol s veľkým úspechom, prinesie spojenie dynamickej charizmy s vysokou mierou každodennej využiteľnosti. Prvé BMW radu 2 Gran Coupé sa v novembri 2019 predstaví na autosalóne v Los Angeles a na svetové trhy by malo podľa plánov prísť na jar roku 2020.

BMW radu 2 Gran Coupé spája štýlový dizajn, športového ducha a najnovšie inovácie v oblasti technológií ovládania a konektivity. Novinka je tak ideálne pripravená na to, aby oslovila nové cieľové skupiny. Pripravovaný model zároveň opäť prinesie do tohto segmentu nový a svieži impulz.

Mníchovské Gran Coupé využíva najnovšiu konštrukciu podvozka značky UKL s pohonom predných kolies (v ponuke však s veľkou pravdepodobnosťou nájdeme aj verzie s pohonom všetkých kolies xDrive), ako aj mnoho spoločných prvkov z technologického vývoja modelu BMW radu 1. Ten sa mimochodom taktiež predstaví v priebehu tohto roka. 

​Nová štýlovka od BMW sa bude predávať na celom svete a osloví predovšetkým ľudí a trhy, na ktorých majú vozidlá s touto karosériou najväčší potenciál na úspech. Konkurovať bude pritom najmä modelu Mercedes-Benz CLA, ktoré sa predstavilo len nedávno a získalo tiež praktickú verziu CLA Shooting Brake.

"Ako alternatíva ku klasickým sedanom sa štvordverové kupé zameria na cieľové skupiny, ktoré aj v kompaktnom segmente uprednostňujú premyslený dizajn a sebavedomý vzhľad," uvádza automobilka.