Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.03.2019, 12:12

Ďalšia obeť noriem. Luxusný Mercedes končí so svojím špičkovým motorom

Emisné limity a situácia priviedli "do hrobu" ďalší skvelý motor, tentokrát od nemeckého Mercedesu.

Ďalšia obeť noriem. Luxusný Mercedes končí so svojím špičkovým motorom
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Momentálne je doba, kedy stále prísnejšie regulácie tlačia výrobcov k osádzaniu menších a úspornejších motorov, rovnako ako k znižovaniu emisií. Downsizingu statočne odolávajú niektoré modely, no je ich stále menej a teraz prišiel automobilový svet o ďalšiu "legendu".

Nemecký prémiový výrobca Mercedes-Benz totiž ohlásil koniec úspešného šesťlitrového dvanásťvalca v luxusnej triede S.

Pravdivosť informácie dokazuje tiež prezentácia exkluzívneho modelu Mercedes-AMG S 65 Final Edition, ktorý je akousi poslednou rozlúčkou s týmto špičkovým agregátom.

​Exkluzívnu limuzínku zdobí tmavý lak a medené doplnky karosérie. Nechýba kvalitný kožený interiér s dvojicou obrazoviek, karbónovými prvkami a prémiovým audio systémom.

Správy však hovoria aj o tom, že dvanásťvalec by sa mohol ešte nejaký čas uchovať aspoň pri modeloch Maybach. Nie je to však isté a skôr sa prikláňame k úplnemu zániku tejto motorizácie od Mercedesu.

Zdroj: Mercedes-Benz

​Spolu s ňou, respektíve s príchodom novej generácie "Ska" sa tiež nepočíta s ostatnými verziami modelu - s veľkou pravdepodobnosťou sa tak nedočkáme nového S Cabrio či S Coupé.

Automobilka bude prezentovať namiesto šesťlitrovej legendy osemvalcový štvorliter. Ten by mohol v budúcnosti dopĺňať aj hybridný systém.

Cestu redaktora na autosalón v Ženeve hradila spoločnosť Mercedes-Benz Slovakia.