Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.03.2019, 14:45

Tesla predstaví verejnosti svoje nové SUV. Model Y odhalí budúci týždeň

Premiéra nového elektrického modelu SUV, ktorý doplní stávajúci Model X, sa predstaví svetu už 14. marca 2019.

Tesla predstaví verejnosti svoje nové SUV. Model Y odhalí budúci týždeň
Zdroj: Tesla

Tesla, známy americký výrobca elektroáut a priekopník v tomto smere, predstaví už 14. marca verejnosti svoje nové športovo-úžitkové auto na báze Modelu 3. Nové vozidlo, s označením Model Y, bude asi o 10 percent dlhšie a na plne nabité batérie bude mať mierne kratší akčný rádius než "ľudový" elektromobil Model 3.

Na sociálnej sieti Twitter to v noci na pondelok uviedol šéf Tesly a vizionár Elon Musk. Cena nového elektrického SUV bude taktiež o 10 percent vyššia. Tesla predáva Model 3 za 35-tisíc USD, čo je v prepočte asi 30 747 eur. K tomu však treba ešte prirátať daň a tiež cenu doplnkov.

Tesla tak bude mať v predaji dva modely SUV. S prvým, Modelom X, vyrábaným na základe Modelu S, mala značka celý rad rôznych problémov. Pri novom modeli sa im chce nepochybne vyhnúť.

Tesla zvládla veľké problémy aj pri nábehu výroby Modelu 3 až vlani v lete. Napokon dosiahla jeho výrobu v počte 5 000 vozidiel týždenne.

Musk pripravuje okrem toho aj výrobu elektrického pick-upu, v USA veľmi žiadaného typu vozidla. Tesla ho chce pritom predstaviť ešte v tomto roku. "Možno sa bude zdať väčšine ľudí veľmi futuristický, ale mne sa model veľmi páči," napísal Musk.