Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.02.2019, 11:16

Honda ukázala svoj vôbec prvý mestský elektromobil. Výroba začne už tento rok

  • Vozidlo e Prototype od Hondy je predpremiérou sériového modelu, vyvinutého z automobilu Urban EV Concept z roku 2017.
  • Podrobnosti sa dozvieme 5. marca 2019 na medzinárodnom ženevskom autosalóne.
Honda ukázala svoj vôbec prvý mestský elektromobil. Výroba začne už tento rok
Zdroj: Honda

Nové elektromobil od spoločnosti Honda sa predstaví na blížiacom sa ženevskom medzinárodnom autosalóne 2019 pod názvom Honda e Prototype. Model vychádza z automobilu Urban EV Concept predstaveného v roku 2017 a je kľúčovou súčasťou stratégie „elektrickej vízie“ Hondy pre európsky región.

Honda e Prototype je skonštruovaná tak, aby spĺňala požiadavky moderného životného štýlu a je zároveň kombináciou jedinečného čistého dizajnu, pokročilých funkčností a pútavej jazdnej dynamiky. Má tak byť skvelou alternatívou najmä pre mestské využitie.

Jednoduchý dizajn

Pri vývoji automobilu e Prototype kládla značka Honda dôraz na funkčnosť a tiež účelnosť s jednoduchým dizajnom či jedinečným charakterom. Plynulé krivky karosérie sa tiahnu od kapoty motora k panoramatickému strešnému oknu a vytvárajú jednoliaty povrch nahor a ponad cestujúcich na predných sedadlách.

Ďalšie zdokonalenie aerodynamických vlastností a plynulý prechod čelného skla do predných stĺpikov pomáha dosiahnuť konečné tiché a príjemné cestovanie.

Medzi neprehliadnuteľné prvky, ktoré zvýrazňujú čistý a prehľadný profil, patria aj zapustené „vyskakovacie“ kľučky a kompaktné kamery, ktoré nahradili tradičné bočné spätné zrkadlá. Kľučky dverí a kamerový monitorovací systém sú v tejto triede vozidiel jedinečnou výbavou, avšak zatiaľ nie je jasné, či sa dostanú aj do sériového vozidla.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 60% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.