Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.02.2019, 11:16

Honda ukázala svoj vôbec prvý mestský elektromobil. Výroba začne už tento rok

  • Vozidlo e Prototype od Hondy je predpremiérou sériového modelu, vyvinutého z automobilu Urban EV Concept z roku 2017.
  • Podrobnosti sa dozvieme 5. marca 2019 na medzinárodnom ženevskom autosalóne.
Honda ukázala svoj vôbec prvý mestský elektromobil. Výroba začne už tento rok
Zdroj: Honda

Nové elektromobil od spoločnosti Honda sa predstaví na blížiacom sa ženevskom medzinárodnom autosalóne 2019 pod názvom Honda e Prototype. Model vychádza z automobilu Urban EV Concept predstaveného v roku 2017 a je kľúčovou súčasťou stratégie „elektrickej vízie“ Hondy pre európsky región.

Honda e Prototype je skonštruovaná tak, aby spĺňala požiadavky moderného životného štýlu a je zároveň kombináciou jedinečného čistého dizajnu, pokročilých funkčností a pútavej jazdnej dynamiky. Má tak byť skvelou alternatívou najmä pre mestské využitie.

Jednoduchý dizajn

Pri vývoji automobilu e Prototype kládla značka Honda dôraz na funkčnosť a tiež účelnosť s jednoduchým dizajnom či jedinečným charakterom. Plynulé krivky karosérie sa tiahnu od kapoty motora k panoramatickému strešnému oknu a vytvárajú jednoliaty povrch nahor a ponad cestujúcich na predných sedadlách.

Ďalšie zdokonalenie aerodynamických vlastností a plynulý prechod čelného skla do predných stĺpikov pomáha dosiahnuť konečné tiché a príjemné cestovanie.

Medzi neprehliadnuteľné prvky, ktoré zvýrazňujú čistý a prehľadný profil, patria aj zapustené „vyskakovacie“ kľučky a kompaktné kamery, ktoré nahradili tradičné bočné spätné zrkadlá. Kľučky dverí a kamerový monitorovací systém sú v tejto triede vozidiel jedinečnou výbavou, avšak zatiaľ nie je jasné, či sa dostanú aj do sériového vozidla.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.