Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.02.2019, 11:12

Takto vyzerá prvé vlastné SUV úplne novej značky. Príde už budúci rok

Premiéra je plánovaná na 5. marca 2019, na výstavisku autosalónu v Ženeve.

Takto vyzerá prvé vlastné SUV úplne novej značky. Príde už budúci rok
Zdroj: Cupra

Ešte pred začiatkom prestížneho ženevského autosalónu začiatkom marca, zverejnila úplne nová športová značky Cupra (bývalá športová divízia Seatu) prvý vlastný model s označením Cupra Formentor (v sériovej podobe zrejme Tarramar).

Hoci ide zatiaľ len o koncept, produkčná verzia by sa nemala od zverejnenej štúdie výrazne odlišovať. Predná časť je inšpirovaná športovo-úžitkovým modelom Tarraco, pričom však pribudli okrúhle hmlové svetlá, prieduchy a agresívny svalnatý exteriér umocňujú i mnohé prelisy.

​Zadná časť zaujme mohutným strešným spojlerom, difúzorom a štvoricou koncoviek výfukov. Nechýbajú ani štýlové koncové svetlá spojené do jedného celku. Smerom dozadu sa strecha mierne zvažuje, čo navodzuje strih karosérie SUV-kupé.

Poriadne zmeny môžeme vidieť aj v interiéri. Kabína je navrhnutá vo svojom vlastnom štýle, čo dokazuje najmä centrálny 10-palcový displej infotainmentu a rozloženie stredového panelu medzi vodičom a spolujazdcom.

Vidieť je osadený volič automatickej prevodovky DSG, bohaté využitie koženého čalúnenia či prítomnosť výrazne tvarovaných športových sedadiel so zabudovanou opierkou hlavy. Všetko je doplnené o špecifickú blado-modrú a bronzovú farbu.

O pohon by sa mal starať plug-in hybridný systém s výkonom 245 koní a dojazdom na jedno nabitie v rozsahu asi 50 kilometrov, podľa nového WLTP cyklu. Auto ponúkne výber z niekoľkých jazdných režimov, adaptívne tlmiče a progresívne riadenie.

Pozrite si aj naše prvé dojmy z jazdy v prvým modelom značky, odvodeným od Seatu Ateca - Cupra Ateca:

​Viac informácii by sme sa mohli dozvedieť na ženevskom autosalóne 5. marca, kedy je naplánovaná slávnostná premiéra novinky. Na trh by sa vo svojej finálnej sériovej podobe mal dostať model Cupra Formentor (Tarramar) už budúci rok.