Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.02.2019, 16:15

Prvý nákres nového crossoveru Xceed. Kia ním rozšíri obľúbenú ponuku modelu Ceed

Na ženevský autosalón sa chystá poriadny zástup noviniek. Patrí medzi ne aj crossover od kórejskej značky Kia.

Prvý nákres nového crossoveru Xceed. Kia ním rozšíri obľúbenú ponuku modelu Ceed
Zdroj: Kia

Cee´d, v novej generácii už bez apostrofa, patrí k skutočne obľúbeným modelom značky Kia. Päťdverový hatchback v roku 2018 prešiel zásadnými dizajnovými zmenami, upravil svoje meno a na trh prišiel tiež v praktickej verzii kombi či naozaj štýlovom prevedení shooting brake.

Model vychádzajúci zo žilinskej fabriky získa na marcovom autosalóne v Ženeve súrodenca. Do v súčasnosti veľmi populárneho segmentu SUV/crossover pribudne totiž ďalšia odvodená novinka Xceed, ktorá by mala zastávať miesto pod modelom Sportage.

​Prinesie prepracovanú originálnejšiu karosériu s ochrannými plastovými prvkami (nie len upravený stávajúci model), blatníky získajú mohutnejší tvar a nebude chýbať ani vyvýšený podvozok. Zadná časť je následne inšpirovaná práve spomínaným variantom shooting brake s označením ProCeed.

Základné proporcie naznačuje zatiaľ len jediná zverejnená skica značky, avšak premiéru si odbije štvrtá karosárska verzia už začiatkom marca na tradičnom výstavisku v Ženeve. Na trh by mala prísť novinka ešte v priebehu tohto roka a pod kapotou bude ukrývať, možno prekvapivo, stále konvenčné agregáty.

Očakáva sa osadenie benzínového prepĺňaného litrového trojvalca, 1,4-litrového T-GDI benzínového motora a 1,6-litrového CRDi turbodiesela. Vylúčený však nie je ani príchod tiež plug-in hybridného prevedenia. Viac informácii poskytne automobilka pri premiére 5. marca 2019.