Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.02.2019, 11:21

Honda ukázala interiér mestského elektromobilu. Veľkosťou displeja prekoná aj Mercedes

Už v Ženeve predstaví Honda koncept svojho plne elektrického kompaktu, ktorý je opäť bližšie k svojej sériovej podobe.

Honda ukázala interiér mestského elektromobilu. Veľkosťou displeja prekoná aj Mercedes
Zdroj: Honda

Honda odhalila vôbec prvý pohľad do interiéru prototypu svojho kompaktného elektrického vozidla, ktorý pripravuje a jeho koncept prinesie už v marci na medzinárodný autosalón v Ženeve.

Na snímke je možné vidieť, že celá šírka palubnej dosky je kombináciou čistého a jednoduchého dizajnu, spolu s technológiou zameranou najmä na vodiča.

Nový kompaktný elektrický automobil značky Honda chcel v rámci dizajnu interiéru vytvoriť útulnú a príjemnú atmosféru, inšpirovanú vozidlom Urban EV Concept, ktorý bol predstavený v roku 2017 na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte.

​Pred vodičom je osadený digitálny prístrojový štít, vedľa neho následne ďalšia dvojica displejov, ktoré budú zastávať funkciu infotainmentu a nastavenia automobilu. Všetky tri obrazovky sú opticky spojené do jedného celku, podobne ako je tomu pri modeloch značky Mercedes-benz, avšak rozsah je podstatne väčší. 

V kabíne nechýba ani samostatný panel klimatizácie, multifunkčný volant s vyhrievaním a tiež niekoľko hardvérových tlačidiel, ktoré uľahčia nastavenia rôznych funkcií. Vonkajší dizajn by mal taktiež vychádzať z konceptu Urban EV Concept, ako je vidieť na jednom z displejov v interiéri. Premiéru a tiež ďalšie podrobnosti sa dozvieme 5. marca 2019 na ženevskom autosalóne.