Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.01.2019, 15:40

Volkswagen neutajil očakávanú novinku. Takto má vyzerať nový Golf

Najpredávanejšie auto Európy získa novú podobu, revolučné zmeny však nečakajte.

Volkswagen neutajil očakávanú novinku. Takto má vyzerať nový Golf
Zdroj: netcarshow (ilustračná snímka)

Ak sa spomenie automobilka Volkswagen, mnohým nepochybne napadne práve model Golf. Vôbec najobľúbenejší model v Európe čaká na svoju premiéru, kedy by sa svetu mala predstaviť v poradí už ôsma generácia (na titulnej snímke súčasná generácia).

Ešte predtým však internet obleteli špionážne snímky, kedy objektív fotoaparátu zachytil novinku úplne bez maskovania pri obchode s rýchlym občerstvením.

Súčasná generácia modelu Volkswagen Golf:

​Je na nich pomerne detailne vidieť, že model prešiel opäť len miernou "evolučnou" premenou. Prepracované boli totiž najmä predné svetlomety s odlišným tvarom, novo osadená bola aj vyššia a širšia maska chladiča. Celkovo ide o trochu agresívnejší vzhľad.

Zadná časť taktiež disponuje prepracovanými koncovými svetlami, zadné okno je menšie a nechýba ani strešný spojler. Výbava dostane pritom najmodernejšie bezpečnostné systémy a asistentov, ktorí vodičovi i posádke spríjemnia jazdu. 

Interiér sa zrejme bude spoliehať len na digitálne nastavenia, takže počet hardvérových tlačidiel sa podstatne zníži. Novinka by mala byť okrem iného tiež ľahšia (zhruba o 70 kilogramov) a ponúknuť má vďaka väčšiemu rázvoru aj viac priestoru v kabíne, čo zákazníkov nepochybne poteší.

Pod kapotou by mal pracovať už známy trojvalec TSI s objemom jedného litra alebo 1,5-litrový agregát TSI, avšak aj napriek prísnym normám sa dočkáme aj naftových prevedení.

​Tie budú poháňať 1,5-litrové TDI motory, prípadne dvojliter TDI. Okrem toho, k dispozícii by mal byť tiež plug-in hybrid a mild-hybrid s 48 V sieťou.

Automobilka však nezabúda ani na športové varianty a v ponuke by sme tak mali nájsť aj "hothatch" GTI s výkonom asi 300 koní, prípadne vrcholné prevedenie R poháňané stádom zhruba 350 koní.

Výroba modelu má odštartovať už v júni 2019 v nemeckom Wolfsburgu, do premiéry a odhalenia podrobných detailov teda nezostáva veľa času.