Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.12.2018, 10:40

Volkswagen zverejnil prvé skice očakávanej novinky. Takto vyzerá vylepšený Passat

Debut faceliftovaného modelu Passat plánuje Volkswagen na začiatok budúceho roka.

Volkswagen zverejnil prvé skice očakávanej novinky. Takto vyzerá vylepšený Passat
Zdroj: Volkswagen

Volkswagen plánuje odhalenie modernizácie obľúbeného modelu už na začiatok budúceho roka. Premiéra vylepšeného Passatu by totiž mala prebehnúť na autosalóne v Severnej Amerike v januári 2019. Ešte predtým však zverejnila nemecká automobilka prvé oficiálne skice očakávanej novinky.

Volkswagen Passat je pritom v Európe stále skutočnou ikonou strednej triedy a vlani sa z neho na tomto území predalo viac než 200-tisíc kusov. Hoci ide o nižšie čísla než roky predtým, stále si drží pozíciu "lídra". Treba však priznať, že do popredia sa dostávajú momentálne stále populárnejšie modely segmentu SUV.

​Faceliftovaný Passat by však "úpadok" mohol zmierniť, nakoľko na prvých skiciach vidíme skutočne prepracovaný dynamickejší dizajn.

Miesto si tu našla mohutná maska chladiča opticky spojená s prednými svetlometmi a taktiež veľké otvory na prívod vzduchu v nárazníku. Kapota sa zdá byť riešená podobne, ako je tomu pri modeli Arteon.

Dynamické proporcie je možné vidieť aj smerom k zadnej časti, kde plynule klesá strecha a zakončenie nájdeme v podobe dynamického zabudovaného "krídla" na veku kufra.

Nechýbajú štíhle športovo vyzerajúce koncové svetlá a dokonca štvorica chrómových výfukov. Či budú v skutočnosti pravé, alebo zaslepené v znení dnešných trendov, je zatiaľ otázne.

Samozrejmosťou, ako to už pri náčrtoch býva, sú obrovské disky kolies, ktoré sa však v skutočnosti podstatne zmenšia. Ich dizajn je však veľmi pekný. V interiéri by sme mali nájsť osempalcový displej infotainmentu s rozhraním Android Auto či Apple CarPlay, rovnako ako by mal byť osadený tiež digitálny prístrojový štít pred vodičom.

​Pod kapotou by mal zaujať miesto štvorvalcový dvojliter dopovaný turbodúchadlom so zvýšeným výkonom na úroveň asi 130 kW a krútiaci moment by mal podľa odhadov dosahovať 280 Nm.

Sklamaním môže byť pre mnohých pravdepodobné vyradenie 3,6-litrového šesťvalca s výkonom 208 kW z ponuky motorizácii vylepšeného Passatu 2020.

Kompletné informácie by sme však mohli získať po odhalení na spomínanom medzinárodnom autosalóne v Severnej Amerike začiatkom budúceho roka, rovnako ako finálnu podobu "nástupcu".