Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.12.2018, 11:20

Zabudnite na obyčajné SUV. Toto sú šesťkolesové automobilové beštie

Nebavia vás bežné mestské crossovery a klasické športovo-úžitkové automobily? Máme pre vás riešenie, stačí mať na účte dostatok financií.

Zabudnite na obyčajné SUV. Toto sú šesťkolesové automobilové beštie
Zdroj: Hennessey Performance

Netreba pochybovať o tom, že v súčasnej dobe je trend jasný. Sú ním športovo-úžitkové vozidlá, ktorých popularita stále stúpa a v ponuke majú zástupcov tohto segmentu dokonca značky, od ktorých by to len málokto pred niekoľkými rokmi očakával.

Príkladom môže ísť napríklad Lamborghini či luxusná britská značky Rolls-Royce so svojím špičkovým modelom Cullinan. Množstvo z ponúkaných SUVčiek je však vhodných skôr do mestskej a prímestskej premávky, no nie do plnohodnotného terénu.

Nezúfajte, na trhu sa totiž objavili aj poriadne extrémne prestavby modelov, ktorých len tak niečo nezaskočí. Dvojicu náprav doplnila tretia a vznikli tak doslova beštie na šiestich kolesách, ktoré majú jazdu v teréne v krvi.

Niektoré skončili pri koncepte, iné majú na svedomí spoločnosti zaoberajúce sa prerábkou na zákazku a ďalšie sa dostali aj do rúk niekoľkých šťastných zákazníkov.

​V galérii vyššie nájdete šesť športovo-úžitkových vozidiel s "nápravou navyše", ktoré sa terénu rozhodne neboja. Nejde pritom výhradne o najmodernejšie stroje, jedno patrí napríklad aj českej Škode.