Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.11.2018, 13:25

Mladík sa z nového vodičáku dlho netešil. Polícia mu ho zadržala za necelú hodinu

Niekedy majú veci rýchly spád. Svoje o tom vie povedať mladík z Nemecka, ktorý prišiel o svoj vodičský preukaz za necelú hodinu po vydaní.

Mladík sa z nového vodičáku dlho netešil. Polícia mu ho zadržala za necelú hodinu
Zdroj: Reuters

Vodičský preukaz je najmä pre automobilových fanúšikov vytúženou métou, na ktorú čakajú ako mladí dlhé roky. Na Slovensku ho pritom získate nielen po úspešných písomných, ale tiež praktických skúškach na cvičisku a v premávke.

Okrem toho, takýto kurz v autoškole stojí nemalé peniaze. Mladík v Nemecku si však z náročného získania vodičského preukazu ťažkú hlavu nerobil a jeho predvádzanie sa pred kamarátmi ho vyšlo poriadne draho.

Polícia totiž v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko zadržala čerstvý vodičský preukaz mladému motoristovi a to len 49 minút po tom, ako mu bol vydaný na základe absolvovania povinnej skúšky.

Nemenovaného mladíka totiž policajná hliadka pristihla pri výraznom prekročení najvyššej povolenej rýchlosti, informovala v utorok tlačová agentúra DPA.

Vodiča vo veku 18 rokov zastavili príslušníci polície v meste Hemer, keď pri meraní laserovým systémom vyšlo najavo, že ide rýchlosťou 95 kilometrov za hodinu, hoci najvyššia povolená rýchlosť v obci je stanovená na maximálne 50 kilometrov za hodinu.

V aute sa okrem vodiča nachádzali aj jeho štyria kamaráti, čo môže byť dôvod, prečo mladík tak výrazne prekročil povolenú rýchlosť s čerstvým vodičským preukazom.

​Previnilcovi nielenže uložili štvortýždňový zákaz riadiť motorové vozidlo, ale bola mu tiež uložená pokuta vo výške 200 eur a prišiel o dva trestné body.

Vodičský preukaz môže pritomzískať naspäť až po finančne nákladnom doškoľovacom kurze, vyplýva z policajného vyhlásenia. Obvyklé skúšobné obdobie nových vodičov mu následne predĺžili z dvoch na celkom štyri roky.