Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.10.2018, 15:20

Škoda predstavila novú verziu Fabie. Štýlový kombík má namierené do terénu

Len dva mesiace po dizajnovej a technickej modernizácii obľúbeného modelu Škoda Fabia prináša automobilka ďalšiu novú verziu. Terénne ladený variant Scoutline.

Škoda predstavila novú verziu Fabie. Štýlový kombík má namierené do terénu
Zdroj: Škoda Auto

Nedávno predstavená modernizovaná Škoda Fabia, ktorá patrí aj na území Slovenska medzi najpredávanejšie modely áut vôbec, sa dočkala novej verzie. Automobilka uviedla štýlovú verziu Fabia Combi Scoutline.

Dynamický vzhľad prepracovanej masky chladiča a nižších svetlometov posilní v tomto prípade matný čierny spojler so striebornými prvkami.

Matné čierne sú tiež robustné plastové lemy blatníkov či prahov, kryty vonkajších spätných zrkadiel a strešné nosiče sú striebornej farby.

​Taktiež prešiel zmenou zadný nárazník s výrazným difúzorom, rovnako ako predný, ktorý dostal spojler s kombináciou matnej čiernej a striebornej farby.

Štandardom pri verzii Scoutline budú 16-palcové hliníkové disky kolies Rock, no voliteľne bude možné na auto osadiť tiež 17-palcové disky kolies Braga.

Prevedenia Scoutline je dostupné výhradne pre karosériu Škoda Fabia Combi, pričom pod kapotou budú k dispozícii TSI motory (70 kW alebo 81 kW) a tiež všetky sériové farebné odtiene. Ide len o dizajnový balík, čiže technické parametre auta sa nemenia.

Litrový trojvalec TSI spĺňa aktuálnu emisnú normu Euro 6d-TEMP, je vybavený systémom štart-stop a tiež rekuperáciou brzdnej energie. Obe pohonné jednotky TSI sú tiež vybavené filtrom pevných častíc.

​Samozrejmosťou sú novinky predstavené s modernizovanou Fabiou. Spomenúť môžeme vylepšené materiály sedadiel, nový prístrojový panel, za príplatok tiež LED svetlá a moderné asistenčné systémy.

Zákazníci totiž dostanú aj automatické prepínanie diaľkových svetiel, sledovanie mŕtveho uhla, asistent vyparkovania a ocenia dva nové USB konektory pre cestujúcich na zadných sedadlách či vyberateľnú LED lampu v 530 litrovom batožinovom priestore.