Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.10.2018, 11:05

Citroën spustil predaj rodinnej novinky. Toto sú jej slovenské ceny

Okrem Peugeotu Rifter či modelu Opel Combo prichádza oficiálne spustenie predaja tiež ďalšej "trojičky" z rodiny menom Citroën Berlingo.

Citroën spustil predaj rodinnej novinky. Toto sú jej slovenské ceny
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Koncern PSA tento rok predstavil hneď niekoľko veľmi podobných praktických modelov, no každé so špecifickým charakterom. Jedným z nich je tiež Citroën s novinkou menom Berlingo. S príchodom novej generácie sa „úžitkovo-rodinná legenda“ stala podstatne mohutnejšou, čo dokazuje už samotná línia karosérie.

Vyššia predná časť zabezpečí okrem pocitu vyššej bezpečnosti aj príbuznosť s ostatnými modelmi značky vďaka charakteristickým deleným svetlometom. Nechýbajú ani známe ochranné prvky Airbumps na bočných stranách auta.

​Vylepšený bol, samozrejme, aj interiér ponúkajúci viac priestoru a tiež pohodlnejšie nastupovanie na zadné sedadlá. Tie môžu byť delené na samostatné kusy, pričom ich sklopením je možné dosiahnuť úplnú rovinu.

K dispozícii je 775 litrov batožinového priestoru vo veľkosti karosérie M, prípadne 1050 vo veľkosti XL (pribudne 35 centimetrov na veľkosti karosérie a pripláca sa tisíc eur). Možnosťou je aj päť či sedemmiestne prevedenie.

Zaujímavosťou je potom okrem iných odkladacích priehradiek tiež praktická presklená strešná „polička“ Modutop s LED podsvietením.

Zákazníci majú na výber z množstva zaujímavých farebných kombinácii exteriéru či interiéru, pričom obohatiť môžu vozidlo aj o balík XTR – dizajnové prvky v oranžovej farbe (pásy na sedadlách, doplnky karosérie, emblém).

Z hľadiska motorizácie je na výber hneď niekoľko agregátov. Základom je 1,2-litrový trojvalec PureTech s výkonom 81 kW kombinovaný s manuálnou šesťstupňovou prevodovkou.

​Naftové zastúpenie predstavuje 1,5-litrový turbodiesel s výkonom 56 kW, ktorý je možné dostať s päťstupňovým manuálom. Alternatívou sú silnejšie naladenia 75 kW (5st. manuál) a 96 kW motor spojený s manuálnou šesťstupňovou prevodovkou či osemstupňovou automatickou prevodovkou EAT8.

Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Tá bude neskôr dostupná aj s benzínovým motorom, ktorý obohatí ponuku zhruba v polovici budúceho roka s výkonom 96 kW.

So spustením predaja pribudol do ponuky tiež výbavový variant Business disponujúci prvkami výbavy ako je dvojzónová automatická klimatizácia, vyhrievané sedadlá vpredu či praktické dvojkrídlové zadné dvere kufra.

Verzia Business dopĺňa základ v podobe výbavy Live, rovnako ako vyššie výbavy Feel či Shine. Cena štartuje na sume 14 990 eur za verziu M vo výbave Live s 81 kW benzínovým motorom a šesťstupňovým manuálom.

Vrchol bude následne v podobe M verzie s 96 kW turbodieselovým motorom, osemstupňovým automatom a výbavou Shine za 22 290 eur. Kompletný cenník však nájdete TU.