Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.10.2018, 14:00

Najkrajšie SUV od Škody do Európy nepríde. Bude výhradne pre Čínu, tvrdí značka

Modelu Kodiaq s plynulo klesajúcou strechou smerom k zadnej časti sa na území Európy nedočkáme. Bude vyrábaný výhradne pre čínsky trh.

Najkrajšie SUV od Škody do Európy nepríde. Bude výhradne pre Čínu, tvrdí značka
Zdroj: Škoda

Štvrtým športovo-úžitkovým vozidlom automobilky Škoda Auto bude Kodiaq vo verzii kupé, pričom novinka ponesie názov Kodiaq GT.

Predávať sa však bude iba v Číne, v Európe si tak ľudia budú môcť naďalej kúpiť výhradne jeden z dvojice SUV značky, a to Kodiaq alebo menší Karoq. Firma o tom informovala vo svojej tlačovej správe.

Zdroj: ŠKoda

​Kodiaq GT bude podľa Škody vrcholným modelom na čínskom trhu. Už v apríli bol v Pekingu predstavený model Kamiq, tretie SUV značky, ktoré sa taktiež predáva iba v Číne. Nový Kodiaq GT by mal byť podľa skorších informácií predstavený do konca tohto roka.

Novinka Škoda Kodiaq vo verzii kupé sa od bežného modelu líši predovšetkým tvarom zadnej časti. Za prednými dverami začína línia strechy pozvoľna klesať a prechádza do plochých piatych dverí.

Na prvých skiciach môžeme vidieť mohutnú dvojicu koncoviek výfukov či obrovské disky kolies - ako je to pri konceptoch zvykom. Novinka tiež pravdepodobne preberie osadenie nápisu Škoda na piatych dverách, ktoré nahrádza dnešné klasické logo.

"Prvé SUV-coupé v modelovej palete českej značky sa v Číne ujme úlohy vlajkovej lode a nositeľa imidžu," uviedla Škoda Auto v tlačovej správe.

Čína je pre Škodu celosvetovo najväčším odbytiskom, aktuálne sa každý štvrtý automobil značky Škoda dodáva práve zákazníkovi v Číne. Škoda Auto má do rozširovania palety vozidiel SUV a vozidiel s alternatívnym pohonom v Číne investovať viac ako dve miliardy eur.

​Vlani pritom automobilka dodala celosvetovo 1,2 milióna vozidiel. Prevádzkuje tri výrobné závody v Českej republike, vyrába v Číne, Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a v Indii, prostredníctvom koncernových partnerstiev, ďalej na Ukrajine a v Kazachstane v spolupráci s lokálnymi partnermi.

Automobilka Škoda zamestnáva viac ako 35-tisíc ľudí a je aktívna na viac ako sto trhoch.