Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.10.2018, 13:40

Tieto modely zabojujú o titul Svetové auto roka. Chýbajú však dve známe značky

Pozrite si kompletný zoznam kandidátov v ankete Svetové auto roka 2019, no tiež v podkategóriách ako Luxusné auto roka, Mestské auto roka, Ekologické auto roka či Športové auto roka.

Tieto modely zabojujú o titul Svetové auto roka. Chýbajú však dve známe značky
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Populárna a tiež prestížna anketa World Car of the Year má svojich kandidátov, ktorý o titul Svetové auto roka 2019 zabojujú. Zoznam zatiaľ pozostáva z celkom 35 modelov od 20 rôznych výrobcov.

Niektoré z uvedených značiek majú v boji hneď niekoľko modelov, no sú tiež značky, ktoré sa do výberu vôbec nedostali. Sú nimi napríklad nemecký gigant Volkswagen či česká Škoda Auto. Tá sa totiž neobjavila v žiadnej z kategórii, pričom Volkswagen má svojho "adepta" len v kategórii Luxusné auto roka.

O titul Svetové auto roka 2019 zabojujú v ankete tieto modely:

​Z celkového počtu 35 modelov je až 23 kandidátov segmentu SUV, čo svedčí o stále rastúcom trende športovo-úžitkových vozidiel. Uvedené modely bojujúce o jednotlivé tituly preverí 85 členná odborná porota, ktorá bude modely postupne vyradzovovať.

Konečného víťaza titulu Svetové auto roka 2019 sa dozvieme až budúci rok v apríli počas otvorenia autosalónu v New Yorku. Ešte predtým však pri príležitosti detroitského autosalónu spoznáme finálovú desiatku a počas ženevského autosalónu dokonca finálovú trojicu modelov. Zaujímavosťou však je, že chýba cena za dizajn roka.

Okrem hlavnej kategórie a ocenenia Svetové auto roka 2019 sa v ankete budú vyhodnocovať aj ďalšie kategórie. Jednotlivých kandidátov si teda môžete pozrieť v stručných zoznamom nižšie:

Luxusné auto roka
Audi s modelmi A7, Q8
BMW radu 8
Mercedes-Benz GLE
Volkswagen Touareg

Športové auto roka
Aston Martin Vantage
BMW M2 Competition
Hyundai Veloster N
Kia Ceed GT
McLaren 720S

Ekologické auto roka
Audi e-tron
BMW i8 Roadster
Honda s modelom Clarity Plug-In Hybrid a tiež modelom Insight
Hyundai Nexo
Jaguar I-Pace
Kia Niro EV
Lexus ES Hybrid
Lexus UX Hybrid
Toyota s modelmi Avalon Hybrid a tiež RAV4 Hybrid

Mestské auto roka
Audi A1
BMW X2
Kia Soul
Seat Arona
Suzuki Jimny