Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.10.2018, 12:35

Jeden z najlepších ročníkov. Toto sú top novinky nitrianskeho autosalónu

  • Včerajším dňom odštartoval takzvaný druhý automobilový sviatok roka.
  • Po bratislavskom nasleduje aj nitriansky autosalón, ktorý priniesol mnohé zaujímavé novinky a to aj exkluzívne horúce modely priamo z parížskeho autosalónu.
Jeden z najlepších ročníkov. Toto sú top novinky nitrianskeho autosalónu
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Na Národnom výstavisku Agrokomplex v Nitre sa včera otvorili brány pre širokú verejnosť, pričom na viac ako 37-tisíc štvorcových metroch sa predstavilo 242 vystavovateľov, 30 značiek s celkovo 45 novinkami.

Zavítali sem, mimochodom, aj značky, ktoré svoju účasť zamietli pri minulotýždňovom prestížnom autosalóne v meste módy. Návštevníci tak môžu vidieť v priestoroch nitrianskeho agrokomplexu napríklad Nissan, Volvo, Mitsubishi, Volkswagen, ale aj Mazdu a Jeep.

Okrem nich tu však nechýba ani celý rad ďalších výrobcov áut, ako aj mnohé čerstvé novinky putujúce priamo z Paríža. Výber z nich si môžete pozrieť v našej stručnej galérii vyššie.

​Súčasnosť sa však vyznačuje čoraz prísnejšími emisnými normami, a preto automobilky prichádzajú čoraz častejšie s elektrifikáciou svojich modelov.

Na autosalón preto zavítali okrem bežných vozidiel s klasickými konvenčnými motormi aj mnohé ekologické kúsky s hybridným, či čisto elektrickým pohonom.

Zábavu si tu nájdu nielen dospelí, ale aj deti. K dispozícii im je totiž detské dopravné ihrisko, motokáry, elektrické autíčka či detský kútik.

Veľkú šou následne predvedú najlepší z najlepších – slovenskí drifteri a kaskadéri v rámci Mototv show, avšak počas víkendu si prídu na svoje aj vyznávači upravených nadupaných automobilov v rámci tuning show.

​Počas celého podujatia si návštevníci môžu prezrieť aj viac ako sto exponátov z kategórie veteránov spolu s unikátnou kolekciou variácií modelu Fiat 850.

Zaujímavosťou tohto ročníka sú však najmä pretekárske kúsky, motocykle a niektoré špeciálne rarity. Môžete sa teda ešte počas dnešného dňa a celého víkendu na vlastné oči presvedčiť, že nielen nové autá môžu byť krásne, ale aj tie s podstatne bohatšou históriou.