Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.10.2018, 11:05

Trend dnešnej doby. V nárazníkoch áut sú stále častejšie ukryté falošné výfuky

Je to nedokonalosť dnešnej doby, ktorú však automobilky s obľubou používajú už niekoľko rokov.

Trend dnešnej doby. V nárazníkoch áut sú stále častejšie ukryté falošné výfuky
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Hovoríme o falošných výfukoch. Táto časť auta bola vždy dôležitým prvkom dizajnu, dodávala totiž autu istý charakter a tiež silu. Lenže automobilky si našli podstatne iný, podľa nich lepší spôsob: nechajú dizajnérov, aby navrhli čokoľvek a výsledok nemusí byť taký, ako by sme kedysi čakali.

V lepšom prípade je koncovka súčasťou nárazníka a výfuk v nej ústi smiešnou malou rúrkou, v tom horšom je koncovka úplne zaslepená a reálny výfuk sa nachádza v útrobách nárazníku a nie je vôbec vidieť.

Tu je niekoľko príkladov:

Čakali by sme, že aspoň prémiové značky zostanú verné a dajú si tú prácu, že koncovky výfukov nechajú skutočné a štýlovo ich zakomponujú do zadného nárazníka.

Ale nie je to tak, aj značky ako Audi, BMW či Mercedes, a to aj vo verzii AMG, totiž s radosťou používajú takéto imitácie. Napríklad aj na autosalóne v Paríži bolo hneď niekoľko premiér, kde pozorné oko zistilo, že s koncovkou výfuku nie je niečo v poriadku.

Doba je dnes taká a pravdepodobne nemá zmysel túto "chybičku krásy" značkám vyčítať, skôr si na to postupne zvykať. Veď pri elektromobiloch sa tomu už vôbec nevyhneme.

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk.