Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.09.2018, 13:20

Vieme viac o najvýkonnejšej Škode Kodiaq. Získa charakteristické lakovanie a špeciálny systém

Česká automobilka Škoda zverejnila pred očakávaným debutom športovej verzie RS modelu Kodiaq niekoľko ďalších zaujímavých informácií.

Vieme viac o najvýkonnejšej Škode Kodiaq. Získa charakteristické lakovanie a špeciálny systém
Zdroj: Youtube/Škoda

Už len približne dva týždne delia verejnosť od spoznania novej ostrej verzie obľúbeného športovo-úžitkového automobilu Škoda Kodiaq RS. Prvé SUV značky si odbije svoju premiéru na blížiacom sa parížskom autosalóne začiatkom októbra tohto roka, avšak už v súčastnosti poznáme niekoľko detailov.

Tie teraz značka doplnila o ďalšie drobnosti, ktorými bude Kodiaq RS disponovať. Pod kapotou bude osadený vôbec najvýkonnejší naftový motor v histórii značky Škoda - štvorvalcový dvojliter s výkonom 176 kW (240 koní).

Nechýba pohon všetkých kolies a k dispozícii bude aj adaptívny podvozok, ktorý poskytne podľa slov automobilky nekompromisné športové výkony a skvelé jazdné vlastnosti.

Dynamický charakter modelu zvýrazňujú LED hlavné svetlomety s kryštalickým efektom - prvýkrát už ako súčasť štandardnej výbavy - s typickým dizajnovým jazykom značky Škoda.

Novinkou je potvrdenie špeciálneho príplatkového laku v modrej farbe Race, ktorý je prvýkrát dostupný pre SUV značky a je vidieť aj na nedávno zverejnenom videu vyššie.

Sériová výbava pritom obsahuje aj individuálne nastaviteľný virtuálny kokpit s karbónovým vzhľadom. Nové piate usporiadanie displeja zobrazí vodičovi otáčkomer a tiež aktuálnu rýchlosť uprostred. Emblém vRS nájdeme okrem sedadiel aj na športovo tvarovanom volante.

​Športová verzia Škody Kodiaq s prívlastkom RS bude prvým modelom, ktorý získa takzvaný Dynamic Sound Boost. Ide o sofistikovaný systém s vlastnou riadiacou jednotkou, ktorá číta signály z palubných systémov a na ich základe potom mení a zosilňuje zvuk motora v závislosti od zvoleného režimu jazdy.

Výsledkom je emocionálny zážitok a potečenie z jazdy, tvrdí Škoda vo svojej tlačovej správe. Na komplexné informácie o športovej SUV novinke si však budeme musieť ešte nejaký čas počkať.