Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Nedávno sme vás informovali o štúdii, ktorá ukazuje predpokladanú podobu úplne novej Lady Niva, respektíve Lady 4x4. Tento model ruskej automobilky Lada - AvtoVAZ patrí medzi najlepšie offroad autá a zároveň aj medzi tie úplne najlacnejšie.

Jednoduchá technika sa tu totiž snúbi s veľmi dobrou priechodnosťou terénom, hoci po dizajnovej stránke to nie je práve automobilová špička.

V galérii nižšie si môžete pozrieť nedávno predstavený koncept Lada 4x4 Vision, ktorý predstavuje možnú budúcu podobu modelu 4x4:

​​Jednoducho, ide o terénny pracovný automobil, ktorý však teraz prichádza v modernizovanej podobe. Na úplne novú generáciu, ktorá má byť podľa zverejnených snímok podstatne krajšia a tiež technicky vyspelejšia, si teda ešte nejaký ten čas počkáme.

Zatiaľ značka v súčasnosti vypúšťa do sveta "len" mierne faceliftovanú súčasnú Ladu 4x4, ktorá sa po dlhom čase dočkala napríklad diskov kolies z ľahkej zliatiny s novým dizajnom či iných výbavových vylepšení.

Vodičov poteší fakt, že za volantom by mal byť teraz osadený o niečo prehľadnejší prístrojový štít a napríklad verzia Luxe dostala vyhrievané a elektricky ovládané spätné zrkadlá.

Tie boli mimochodom doteraz výsadou vyššej verzie Urban. Cena za Ladu 4x4 Luxe je na ruskom trhu stanovená na 6 600 eur.

Ďalšou zmenou je vôbec najvyšší stupeň Black Edition, ktorý teraz získal sériovo dodávanú klimatizáciu, spätné vyhrievané a elektricky ovládané zrkadlá a tiež lepšie odhlučnenie či čierne lakovanie s 16-palcovými čiernymi kolesami.

​Cena Lady 4x4 Black Edition je približne 7 600 eur a 16-palcové hliníkové disky sú následne za príplatok k dispozícii aj pre maskovanú verziu.

Zákazník má pritom stále na výber medzi troj- a päť-dverovým prevedením modelu. Značka s faceliftovou verziou Lady 4x4 však zverejnila len jedinú fotografiu.

Kedy sa viac ako 40-ročný model dočká očakávanej "revolučnej" novej generácie zatiaľ známe nie je, avšak podľa nedávno zverejnených snímok štúdie Lada 4x4 Vision by mohlo ísť o naozaj veľmi výrazné zmeny, ktoré by posunuli model o úroveň vyššie.