Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.08.2018, 11:19

Revolúcia podľa Rusov. Takto môže vyzerať luxusný nástupca legendárnej Lady

Nahradiť legendu nebýva jednoduché. Lada Niva si za ten čas, čo je na trhu, teda od roku 1977 získala mnoho priaznivcov pre svoje schopnosti v teréne, dostupnosť a jednoduchú konštrukciu.

Revolúcia podľa Rusov. Takto môže vyzerať luxusný nástupca legendárnej Lady
Zdroj: Lada

Ladu Niva kúpite i dnes, ale nečakajte luxus, je to totiž skutočný offroad a pracant. Ruská automobilka však myslí aj na budúcnosť a je možné, že Nivu po dlhých rokoch pošle do zaslúženého dôchodku, nahradiť by ju mohla nová Lada 4x4 Vision.

Štúdia Lada 4x4 Vision je odvážna a od pôvodnej legendy menom Niva dizajnovo o svetelné roky dopredu. Dizajnéri využili pre novodobé Lady typický tvar X, pridali ochranu podvozku a auto postavili na veľké 21-palcové kolesá.

​Zaujímavý dizajn pokračuje aj v interiéri, ten by sme v porovnaní s Nivou mohli kľudne nazvať luxusný. Infotainment zakomponovali medzi výduchy dvojzónovej klimatizácie, pridali digitálny prístrojový panel, ambientné osvetlenie interiéru, panoramatickú strechu alebo multifunkčný trojramenný volant.

Hoci sa môže zdať Lada 4x4 Vision ako obluda, nie je až taká veľká, na dĺžku meria 4,2 metra, to je o 10 centimetrov menej ako sesterská Dacia Duster.

Ruský offroad vybavili samozrejme pohonom všetkých kolies, manuálnu prevodovku však vymenili za automatickú s krátkymi i dlhými prevodmi.

Tým, spolu s krátkymi prevismi vpredu a vzadu, či obrovskou svetlou výškou umožnili výborný prejazd terénom. Automobilka však nepovedala nič o motore, ktorý by mal Ladu 4x4 Vision poháňať.

Rovnako nepotvrdili, či je 4x4 Vision možným nástupcom Nivy, alebo štúdiou, ktorou sa budú inšpirovať v budúcnosti.

Steve Mattin, šef dizajnu Ladu povedal: „Pripravujeme budúcnosť Lady. 4x4 Vision demonštruje unikátny potenciál, expresívny, odvážny a energický dizajn nového SUV inšpirovaného legendárnou Ladou Niva.“

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk.