Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.08.2018, 15:16

Škoda odhaľuje nástupcu Rapidu. Vision RS má naznačiť budúcu podobu športových modelov

Štúdia Škoda Vision RS poskytne na tohtoročnom autosalóne v Paríži pohľad na nové kompaktné vozidlo značky.

Škoda odhaľuje nástupcu Rapidu. Vision RS má naznačiť budúcu podobu športových modelov
Zdroj: Škoda Auto

Automobilka Škoda Auto na tohtoročnom autosalóne v Paríži ukáže štúdiu nástupcu modelu Rapid. Koncept má názov Vision RS a má naznačiť, ako budú vyzerať budúce športovo ladené modely značky. Vyplýva to z informácií automobilky.

Štúdia vznikala v oddelení Škoda Design vedenom šéfdizajnérom Oliverom Stefanim. Prvé zverejnené skice nového hatchbacku Škody ukazujú precízne prepracovanú prednú časť vozidla s originálne tvarovanými nízkymi svetlometmi a športovo strihnutú zadnú časť s dominantným difúzorom a aerodynamicky optimalizovaným strešným spojlerom. 

Škoda Vision RS je 4356 mm dlhá, 1810 mm široká a iba 1431 mm vysoká. Rázvor náprav meria 2650 mm.

Vedľa štúdie Vision RS plánuje Škoda na autosalóne v Paríži na začiatku októbra predstaviť model KodiaQ v športovej verzii RS. Tu prvýkrát Škoda použije dvojliter TDI s dvomi turbami.

Oddelenie Škoda Design sídli vo vile postavenej v roku 1890 na brehu rieky Jizera v areáli tzv. Česany. Dnes ide o súčasť prísne stráženej oblasti Technického vývoja spoločnosti Škoda Auto.

Po presťahovaní v roku 2008 bolo oddelenie v roku 2015 ďalej zmodernizované a rozšírené. Šéfdizajnér Škody Oliver Stefani tu v spolupráci so 150 zamestnancami z 26 krajín sveta rozvíja budúci dizajnový jazyk značky.

Škoda začala ponúkať kompaktný model Rapid s veľkosťou medzi Fabiou a Octaviou v roku 2012. Verzia Spaceback prišla o rok neskôr.

Podľa neoficiálnych informácii, ktoré priniesol portál idnes.cz by auto mohlo dostať pomenovanie Spaceback. V automobilke tiež pracujú s návratom názvu Felicia, ktoré sa údajne páči vedeniu.