Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.08.2018, 11:44

Škoda potvrdila príchod novinky. Získa najvýkonnejší motor v histórii značky

Už čoskoro odhalí česká značka dlho očakávaný model Kodiaq v športovej verzii RS. Získa pritom vôbec najvýkonnejší naftový agregát.

Škoda potvrdila príchod novinky. Získa najvýkonnejší motor v histórii značky
Zdroj: Škoda

Česká automobilka Škoda Auto už na začiatku októbra na nadchádzajúcom autosalóne v Paríži prvýkrát predstaví svoje dlho očakávané SUV Kodiaq v športovej verzii RS.

​Bude ho poháňať vôbec najsilnejší dieselový motor v histórii značky. Pôjde o dvojlitrový TDI agregát s dvoma turbodúchadlami a výkonom 239 koní. Mladoboleslavská automobilka to dnes uviedla vo svojej tlačovej správe.

Pozrite si tiež unikátny študentský projekt v podobe štýlového SUV-kabrioletu s názvom Sunroq:

Koncernový štvorvalec biturbo použila Škoda v tomto prípade u svojich modelov prvýkrát, zatiaľ ho totiž používal hlavne Volkswagen.

Z menších modelov Fabia a Rapid naopak naftové motory úplne zmizli a nahradí ich v budúcnosti pohon na CNG - teda stlačený zemný plyn.

Označenie RS znamená Rally Šport a prvýkrát bolo použité ešte v roku 1974 pri súťažných prototypoch Škoda 180 RS a 200 RS. Na ich základe vyvinula automobilka Škoda v roku 1975 model 130 RS prezývaný aj ako Porsche východu.

Zdroj: Škoda

​V roku 2000 predstavila automobilka známy model Octavia RS, čo bol prvý sériový model s týmto označením.

Nový ostrý Kodiaq bude mať však ľahko pozmenené logo. Od doterajšieho sa bude líšiť výrazným červeným prevedením písmená "V".

Škoda začala vyrábať SUV Kodiaq na jeseň roku 2016 a ihneď si získalo veľkú popularitu. Okrem toho ponúka značka ešte menšie SUV Karoq a tento rok na jar predstavila aj model Kamiq, ktorý určený výhradne pre čínsky trh.