Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.08.2018, 16:25

BMW neustrážilo očakávaný športový roadster. Takto vyzerá novinka pred premiérou

Nemecká automobilka neutajila podobu novinky BMW Z4. Stalo sa tak len tesne pred samotnou veľkolepou premiérou.

BMW neustrážilo očakávaný športový roadster. Takto vyzerá novinka pred premiérou
Zdroj: BMW

Presne týždeň pred oficiálne plánovaným debutom nového športového roadstera Z4 značky BMW sa na svet dostali prvé snímky novinky. Svetu sa má tento model predstaviť na podujatí Pebble Beach vo štvrtok 23. augusta 2018, na mieste, kde sa pred rokom objavil koncept tohto vozidla.

Hoci množstvo detailov je stále zahalených pod rúškom tajomstva, niekoľko detailov poznáme. Jedným z nich je dizajn, ktorý do istej miery nadväzuje na nedávno predstavený luxusný model BMW radu 8.

​Kompaktná dvojmiestna karoséria s dlhou prednou kapotou je obohatená aj o niekoľko výrazných prelysov. Zadná časť je zakončená decentným "krídlom" a v spodnej časti difúzor s dvojicou koncoviek výfukového potrubia.

Nechýbajú ani nápadné výrezy na blatníkov či zadnom nárazníku, pre prúdenie vzduchu. Ide o vôbec najvýkonnejšiu motorizáciu z ponuky v rámci modelu Z4 s označením M40i.

Spolu s ňou sa na auto dostali adaptívne tlmiče s o 10 milimetrov nižšou svetlou výškou, či veľké hliníkové disky kolies doplnené o modré M brzdové strmene.

Takto vyzerá koncept, z ktorého novinka BMW Z4 do značnej miery vychádza:

V interiéri zaujme najmä nový digitálny prístrojový štít nahrádzajúci analógové budíky, zobrazujúci rôzne údaje priamo pred vodičom. Nechýba športový trojramenný volant či prepracovaná stredová konzola, podobná tej z BMW radu 8.

Samozrejmosťou je tiež bezdrôtové nabíjanie smartfónov, možnosť volenia jazdných režimov a v strede palubnej dosky bude špičkový displej infotainmentu.

O zábavu za volantom sa postará "srdce" ukryté pod prednou kapotou. Verziu Z4 M40i poháňa trojlitrový radový šesťvalec prepĺňaný dvoma turbodúchadlami, ktorý poskytuje výkon 283 kW (380 koní) prenášajúci sa na zadnú nápravu.

Koľko si automobilka za novinku bude v rámci cenníku pýtať, či aké sú ďalšie bližšie informácie? Na to si budeme musieť počkať minimálne do podujatia Pebble Beach.