Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.08.2018, 14:01

Seat Arona prejde zmenou. Cupra z neho spraví ostré kompaktné SUV

Nová samostatná značka Cupra má chystať už o dva roky "prekopanú" verziu kompaktného SUV Seat Arona.

Seat Arona prejde zmenou. Cupra z neho spraví ostré kompaktné SUV
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Seat je, zdá sa, rozhodnutý, že ďalší športový model novej značky Cupra bude mestský crossover Arona. Nasvedčujú tomu posledné informácie španielskeho magazínu Motor.es o športovom modeli Cupra Arona.

Podľa neho by sme sa mali ostrého crossoveru dočkať už v roku 2020, pri príležitosti modernizácie bežnej Arony. Rodina športových SUV či crossoverov prosto porastie.

Vďaka koncernovej platforme MQB A0 môžeme pod kapotou očakávať celú plejádu motorových možností z dielne Volkswagenu.

Najpravdepodobnejšie uvidíme pod kapotou dvojlitrový prepĺňaný štvorvalec známy z Volkswagenu Polo GTI. Produkuje 200 koní a 320 Nm krútiaci moment. Na rozdiel od svižného Pola sa dá predpokladať, že výkon poputuje na všetky štyri kolesá.

Samozrejmosťou budú väčšie disky, výkonnejšie brzdy a vylepšený podvozok. Neočakávali by sme však, že to auto uvidíme často na okruhu.

Zvláštna nová trieda športových crossoverov, do ktorej najnovšie pridal plány Hyundai s modelom Kona N, sa tak rozšíri o ďalšie auto, ktoré má robiť radosť maminke aj ockovi.

​V zásade ide o hothatch, ktorý zvládne väčší náklad batožiny za cenu zhoršenej agility. Nebudú chýbať športové prvky ako širšie nárazníky, dvojité koncovky výfuku, interiér so znakmi Cupry a športové sedačky.

Ostáva iba dúfať, že to nebude iba dizajnovo prepracovaný model, ale poskytne aj naozajstnú radosť zo športovej jazdy.