Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.08.2018, 13:35

Seat porazí svojou novinkou aj Kodiaq či veľký Tiguan. Predstaví sa už čoskoro

Úspešné modely Ateca či Arona od španielskej automobilky Seat doplní už čoskoro podstatne väčší súrodenec.

Seat porazí svojou novinkou aj Kodiaq či veľký Tiguan. Predstaví sa už čoskoro
Zdroj: Seat

Seat nedávno potvrdil meno ďalšieho člena športovo-úžitkového segmentu - Tarraco. Pôjde o vôbec najväčší SUV model od tejto automobilky, ktorý sa má svetu naplno predstaviť už 18. septembra 2018.

Značka však ešte pred samotnou premiérou zverejnila niekoľko informácií, vďaka čomu si môžeme urobiť bližší pohľad na chystanú novinku.

Okrem bohatej základnej výbavy a nového dizajnového jazyka bude k dispozícii zákazníkom aj široký príplatkový zoznam prvkov, ktoré si k modelu budú môcť doobjednať.

Model pritom ponúkne až sedem miest na sedenie a svojou veľkosťou prekoná aj kúsky ako Škoda Kodiaq či priestranný Volkswagen Tiguan Allspace.

Zdroj: Seat

​V porovnaní s prvým českým SUV bude Tarraco o 38 milimetrov dlhšie (4 735 milimetrov) a disponovať bude aj o 40 litrov objemnejším batožinovým priestorom. Ako sme už pri Seate zvyknutí, model bude naladený skôr na mierne športovú nôtu avšak vo výbave bude môcť mať aj adaptívne tlmiče.

Rovnako môžeme spomenúť prítomnosť digitálneho prístrojového štítu, ktorý nahrádza v minulosti používané analógové budíky, hlasový asistent Alexa či volič jazdných profilov so šiestimi režimami.

Pod kapotou bude potom budú pôsobiť známe agregáty, používané aj pri iných modeloch koncernu Volkswagen. Základnú voľbu predstavuje 1,5-litrový TSI benzínový motor s výkonom 110 kW, následne dvojliter TSI s výkonom 140 kW.

Naftové zastúpenie bude v podobe dvojlitrového TDI motora s výkonom 110 kW alebo 140 kW. Táto dvojica bude taktiež dostupná aj s pohonom všetkých kolies. Najsilnejší benzínový motor bude štandardne s pohonom všetkých kolies a s automatickou prevodovkou DSG.

Novinka sa teda do detailov predstaví 18. septembra a do predaja by sa mala dostať na prelome roka 2018 a 2019.