Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.07.2018, 14:07

Lada vylepšila svoj najlacnejší model v ponuke. Bude luxusnejší

Ruský sedan prešiel modernizáciou a zákazníkom bude môcť už čoskoro ponúknuť "luxusnejšie" prvky v podobe klimatizácie či napríklad parkovacích senzorov.

Lada vylepšila svoj najlacnejší model v ponuke. Bude luxusnejší
Zdroj: Lada

Spoľahlivosť, nízka cena a atraktívny vzhľad, tak by mal pôsobiť modernizovaný sedan Lada Granta ruskej automobilky - AvtoVAZ. Ten totiž nedávno prešiel úpravou tak exteriéru, ako aj interiéru.

Prvé oficiálne snímky zatiaľ približujú nový dizajn karosérie, ktorá sa svojím riešením výrazne podobá na súčasný "dizajnový jazyk X" pri modeloch Vesta či Xray.

Pribudla (oproti predfaceliftovej verzii) rozdielna maska chladiča a svetlomety známe zo spomínaného drahšieho modelu Vesta. Okrem toho tu nájdeme vylepšenú vnútornú grafiku koncových svetiel, veko batožinového priestoru.

Prepracovaný je tiež nárazník a spätné zrkadlá dostali integrované smerové svetlá. Karosériu obohatili chrómové doplnky či hliníkové disky s novým dizajnom.

Lepšia by mala byť aj celková kvalita spracovania a okrem toho by mali do výbavy pribudnúť luxusnejšie prvky ako klimatizácia či napríklad parkovacie senzory.

Novinkou je, že sa má chystať dokopy až päť rôznych verzií tohto modelu. Prísť by mal sedan, hatchback, liftback či praktické kombi (SW) a terénne SW Cross pre dobrodruhov.

Zdroj: Lada

​Zatiaľ nie sú k dispozícii snímky interiéru, prípadne informácie ohľadom ponúkaných motorizácií. Na dodatočné detaily si teda budeme musieť počkať až do autosalónu v Moskve, ktorý začína koncom augusta 2018.

AvtoVAZ tu má predstaviť až 15 nových automobilov. Malo by ísť okrem iného o modernizovaný variant terénneho vozidla Lada 4x4, modernizovaný model Lada Largus vo verzii SW a SW Cross či "offroadeové" prevedenie Cross známej Lady Xray.