Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.07.2018, 16:22

Lada predstavila očakávanú novinku. Toto je športová verzia obľúbeného ruského sedanu

  • Obľúbený model ruskej automobilky teraz získal okrem "off-road" verzie aj tú športovú.
  • Jej označenie je Vesta Sport a premiéru bude mať na autosalóne v Moskve.
Lada predstavila očakávanú novinku. Toto je športová verzia obľúbeného ruského sedanu
Zdroj: Lada

Automobilka AvtoVAZ pôsobí na trhu dlhé roky a pozná ju naozaj takmer každý. Medzi jej najpredávanejšie modely v súčasnosti patrí aj Lada Vesta.

Ruský automobil sa vyrába vo verzii sedan a kombi, pričom nedávno pribudli aj "offroad" prevedenia s praktickým oplastovaním a dodatkom Cross.

Teraz však známa značka rozširuje svoju ponuku o ďalšiu novinku. Ide o športový variant modelu Vesta vo vyhotovení sedan. Označenie športovejšie zameraného vozidla je Lada vesta Sport a je vlastne sériovou odpoveďou na koncept s rovnakým menom predstavený pred dvoma rokmi.

​Zmenilo sa toho veľa. Vesta Sport má nové prepracované nárazníky vpredu a vzadu, doplnené o červené linky a v zadnej časti nechýba ani difúzor či dvojica koncoviek výfuku. Zvýraznené boli aj prelisy na bočnej strane auta a svoje miesto si tu našiel tiež červený nápis Sport.

Spätné zrkadlá získali čierne lesklé lakovanie a spomenúť môžeme aj nové 17-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny, hoci voliteľné by mali byť dokonca až 18-palcové disky.

Na veku kufra je teraz spojler s tretím diódovým brzdovým svetlom. V síce falošných otvoroch na odvádzanie vzduchu sú následne skryté parkovacie senzory, ktoré uľahčia parkovacie manévre.

Zmeny pri odlišnom dizajne nekončia a dotkli sa tiež motora či podvozka. Ten bol znížený o 16 milimetrov na svetlú výšku konečných 162 milimetrov. Atmosféricý agregát s objemom 1,8-litra disponuje výkonom 107 kW, čo je o 17 kW viac než základné prevedenie s výkonom 90 kW.

Zdroj: Lada

​Z nuly na sto kilometrov za hodinu dokáže vďaka tomu Lada šprintovať už za 9,6 sekundy a maximálna rýchlosť je stanovená na 198 kilometrov za hodinu. Na značku akou je Lada sú to naozaj veľmi slušné parametre.

Zatiaľ je predaj potvrdený na domácom ruskom trhu a odštartovať by mal po tohtoročnom moskovskom autosalóne, ktorý sa bude konať už koncom augusta. Tu zažije "ostrý" sedan aj svoju výstavnú premiéru.