Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.07.2018, 11:23

Americká firma vyrobila luxusné SUV. Monštrum, ktoré disponuje armádnou výbavou

Máte strach, alebo si len chcete byť istí, že sa vám na cestách nemôže nič stať? Riešením môže byť SUV novinka z Ameriky.

Americká firma vyrobila luxusné SUV. Monštrum, ktoré disponuje armádnou výbavou
Zdroj: Rezvani Motors

Spoločnosť Rezvani Motors so sídlom v USA o sebe dáva svetu opäť vedieť. V minulosti pritiahla pozornosť predstavením mohutného luxusného SUV modelu s označením Tank, ktoré vozidlo veľmi dobre vystihovalo.

Teraz však prichádza novinka, ktorá dáva modelu Razvani Tank nový a ešte presnejší charakter. Toto je totiž tank na štyroch kolesách s luxusným interiérom. Nejde tu len o dizajnové prvky, ktoré tvoria špeciálnu vojenskú verziu modelu.

Model Razvani Tank teraz disponuje skutočnou výbavou z vojenského prostredia. Nájsť tu môžete pancierovanie proti balistickým strelám úrovne sedem, čiže automobil odolá aj vysokoprierazným zbraniam. Chladič, batéria a palivová nádrž je následne obalená do kevlaru.

Nepriateľa sa potom môžete zbaviť dymovou clonou, ktorú vie Tank vypustiť zo svojej zadnej časti jednoduchým stlačením tlačidla. Elektrické kľučky dvier zaistia maximálnu bezpečnosť a poskytnú ochranu pred neoprávneným vniknutím do auta.

Pneumatiky sú navrhnuté špeciálne na tie najťažšie podmienky mimo spevnenej cesty, rovnako ako na nej. Výkonné predné a zadné svetlomety podľa slov automobilky "premenia noc na deň".

Nechýbajú ani doplnky v podobe plynových masiek či balíku prvej pomoci. Vďaka siréne a externým reprákom nemusia pre komunikáciu pasažiari vozidla vystúpiť z auta, prípadne ani len otvoriť okná.

​Samozrejmosťou je aj termálne nočné videnie zobrazujúce náhľad na displeji v kabíne, reagujúce na teplotu jednotlivých predmetov. Vodič sedí v kvalitných prešívaných kožených sedadlách s výrazným bočným vedením a na výber je až 10 možných štýlov.

Kolos pritom poháňa výkonný osemvalec s objemom 6,4-litra a výkonom 372 kW, prípadne silnejší V8 Hellcat agregát s objemom 6,2-litra a výkonom 527 kW.

Za bezpečnosť si však poriadne priplatíte, cena modelu totiž začína na astronomických 295-tisíc dolároch, čo je v prepočte asi 252-tisíc eur.