Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.06.2018, 14:00

Jedno z najočakávanejších áut roka malo nehodu. Spolujazdkyňa neprežila

  • Pri testovaní dlho očakávaného nástupcu s označením BMW 8 v Bavorsku došlo k vážnej nehode.
  • Sériové auto sa premiéry dočká už tento týždeň počas podujatia 24 Hours of Le Mans.
Jedno z najočakávanejších áut roka malo nehodu. Spolujazdkyňa neprežila
Zdroj: Youtube

Zrejme v sobotu večer sa rútil 37-ročný testovací jazdec BMW s matkou jeho priateľky vysokou rýchlosťou po bežnej verejnej ceste. V pravotočivej zákrute zišlo auto z cesty a niekoľkokrát sa následne prevrátilo. Išlo o model s označením 850i xDrive.

BMW vo svojom stanovisku potvrdilo, že išlo o ich zamaskovaný prototyp nového BMW radu 8. Rovnako informuje, že ich jazdec bol ľahko zranený, no spolujazdec pri nehode zahynul.

Viac informácií nemôže značka poskytovať, keďže vyšetrovanie stále prebieha. Plne s miestnou políciou spolupracujú.

Šofér vystúpil sám, avšak 53-ročná matka jeho priateľky utrpela ťažké zranenia hlavy. Na to, aby sa záchranné zložky dostali k žene, museli odrezať strechu vozidla. Žiaľ, aj napriek snahe záchranárov, zraneniam napokon podľahla.

Model BMW 8 má byť oživením staršieho športového kupé s nadčasovým dizajnom a výklopnými svetlometmi, ktoré sa vyrábalo v rokoch 1989 až 1999. Dnes už pomaly naberá na svojej hodnote ako takzvaný "youngtimer".

Nástupca už na seba však nenechá dlho čakať, keďže oficiálne odhalenie je plánované pri príležitosti podujatia 24 Hours of Le Mans už 15. júna 2018. Zatiaľ nie je isté, či sa so "základnou" verziou odhalí ihneď aj ostré prevedenie M8 či verzia kabrio. 

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk.