Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.05.2018, 11:30

Tesla má najbezpečnejšie SUV na trhu. Prevrátiť ho je takmer nemožné

  • Elektrické SUV od Tesly je prvým autom svojej triedy, ktoré dosiahlo päť hviezdičiek v každej kategórii testov bezpečnosti.
  • Pozrite sa, aké ťažké je dostať elektromobil Model X na strechu.
Tesla má najbezpečnejšie SUV na trhu. Prevrátiť ho je takmer nemožné
Zdroj: Youtube

Americká automobilka Tesla je v poslednej dobe známa najmä svojimi problémami s výrobou "ľudového" elektromobilu s označením Model 3.

Nedávno sa hovorilo aj o rôznych chybách či nedostatkoch, ktoré odborníci na vozidle našli. Aj napriek tomu však ide o pomerne veľkého priekopníka v technológiách a najmä elektromobilite.

Dôkazom je SUV Model X, ktorým sa spoločnosť nedávno pochválila. Ako je známe, športovo-úžitkové vozidlá majú vyššie ťažisko a tak aj horšiu stabilitu, než napríklad autá kategórie sedan či hatchback.

Batérie v spomínanom elektromobile Tesly sú však šikovne rozmiestnené v podlahe medzi nápravami, čím auto získalo veľmi nízko uložené ťažisko.

V praxi to znamená, že prevrátiť Model X je dosť náročné. Automobilka to prezentuje aj vo svojom videu, kde túto pred časom oznámenú skutočnosť testovali vo svojich laboratóriách.

Že je auto ťažké prevrátiť potvrdil aj americký Národný úrad pre bezpečnosť cestnej dopravy NHTSA. S tým spojený je aj výrok, ktorý s videom Tesla zverejnila na sociálnej sieti Twitter: "Model X je prvé a jediné SUV, ktoré dosiahlo v hodnotení bezpečnosti päť hviezdičiek v každej kategórii a podkategórii, s najnižšou pravdepodobnosťou prevrátenia a celkového zranenia zo všetkých SUV."

Nie je však známe, pri akej rýchlosti tieto testy Modelu X prebiehali. Aj napriek tomu ide v tejto kategórii vozidiel o vynikajúce výsledky, ktoré na automobilku prinesú opäť pozitívne pohľady.