Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.05.2018, 11:05

Lexus má pripravovať nový vlajkový crossover. Zaregistroval si už označenie LQ

  • Už o niekoľko rokov by mohol na trh prísť nový luxusný crossover značky Lexus.
  • Vychádzať by mal z nedávno predstaveného konceptu LF-1.
Lexus má pripravovať nový vlajkový crossover. Zaregistroval si už označenie LQ
Zdroj: Lexus

Luxusná japonská divízia automobilky Toyota si v americkej patentovej kancelárii zaregistrovala ochrannú známku LQ v kategórii "autá a ich konštrukčné časti".

Ako informuje portál Lexus Enthusiast, mohlo by ísť o označenie novej vlajkovej lode značky, ktorá by vychádzala z konceptu LF-1 predstaveného v januári v Detroite.

Zdroj: Lexus

​Automobilka zaregistrovala ochrannú známku 7. mája 2018 pod číslom 87909977 na americkom úrade pre patenty a ochranné známky. Ako je známe, písmeno L využíva Lexus pre svoje vlajkové modely - príkladom je napríklad luxusná limuzína LS, Lexus LC či veľké SUV Lexus LX.

Koncept s označením LF-1 znázorňuje vlajkový crossover, ktorý spája luxus limuzíny so štýlovým kupé strihom a priestrannosťou SUV.

Najnovší spomínaný koncept LF-1 Limitless z dielne kalifornského štúdia Calty Design Research vzbudil na nedávnom autosalóne v Detroite veľkú pozornosť. Už počas samotnej premiéry povedal šéf americkej divízie Lexus Jeff Bracken: "Toto auto musíme vyrobiť".

V rozhovore pre portál Automotive News následne dodal, že LF-1 sa pre značku môže stať ďalším automobilom superlatívov. "Vyššia trieda luxusných automobilov je oblasť, v ktorej by sme chceli posilniť našu pôsobnosť," povedal Bracken.

Zdroj: Lexus

​Podľa odhadov by sa mohol nový vlajkový crossover dostať na trh v roku 2021. Japonský časopis Mag-X predpokladá, že nový model bude debutovať s rovnakými pohonnými jednotkami ako najnovší Lexus LS. Išlo by teda o 3,5-litrový benzínový šesťvalec twin turbo a hybridnú jednotku Lexus Multi Stage Hybrid System.

Taktiež predpokladajú, že v prevedení F konštruktéri použijú nový štvorlitrový osemvalec s výkonom 600 kW. Samotná automobilka oznámila, že do reálnej úvahy pripadá aj plne elektrická verzia vozidla a variant poháňaný vodíkovými palivovými článkami.