Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.05.2018, 14:30

Pápež vydražil svoje luxusné Lamborghini. Cena prekonala všetky očakávania

  • Špičkový športový model, ktorý dostal pápež do daru, si to namieril do aukcie.
  • Cena, za ktorú sa unikát vydražil, bola oproti očakávaniam dvojnásobná.
Pápež vydražil svoje luxusné Lamborghini. Cena prekonala všetky očakávania
Zdroj: TASR/AP

Nedávno sme vám priniesli správu, že exkluzívny darček samotného pápeža Františka už putuje do dražby. Ten totiž dostal ešte koncom minulého roka superšportový model Lamborghini Huracán RWD Coupé vo farbách Vatikánu - biela a žltá (zlatá).

Pápež si vtedy vozidlo prevzal pred Domom svätej Marty vo Vatikáne a pred zrakmi novinárov tento unikátny kúsok vlastnoručne podpísal.

Ak by ste si mysleli, že automobilka luxusný automobil pápežovi darovala len tak, ste na omyle. Pápež ihneď informoval, že darček čoskoro poputuje do dražby.

Z predaja sa následne peniaze rozdelia do viacerých charít - 70 percent na opravu mesta Ninive v Iraku, 10 percent pôjde združeniu Amici per il Centrafica Onlus, 10 percent združeniu Groupe International Chirurgiens Amis de la Main a posledných 10 percent na Hnutie Jána XXIII.

Dražba bola naplánovaná na 12. máj 2018 a dnes už poznáme aj sumu, za ktorú sa tento unikát predal. Odhadovaná cena bola zhruba 250- až 350-tisíc eur. Nakoniec však prišlo veľké prekvapenie.

Konečná suma je totiž podstatne väčšia. Superšport sa vydražil "v sieni" spoločnosti RM Sotheby´s za 861, 575 dolárov (715-tisíc eur), čím sa teda odhadovaná suma nakoniec zdvojnásobila.