Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.05.2018, 13:50

BMW neustrážilo dlho očakávaný model. Pozrite si interiér špičkového kabrioletu

  • Po rokoch sa legendárne BMW radu 8, ktoré skončilo ešte pred rokom 2000, opäť vracia.
  • Dokonca zrejme aj s verziou určenou najmä na letné mesiace.
BMW neustrážilo dlho očakávaný model. Pozrite si interiér špičkového kabrioletu
Zdroj: BMW

Ešte začiatkom tohto roka sme vás informovali o úniku fotiek, ktoré odhaľujú podobu pripravovanej luxusnej novinky BMW radu 8. Nepôjde o prvý počin tohto radu, keďže automobilka BMW modely s označením "8" vyrábala desiatky rokov dozadu - od 1989 do 1999.

Dvojdverové kupé bolo vtedy známe svojimi špecifickými výklopnými svetlometmi a miestami pre štyroch cestujúcich, čo bola voči konkurencii výhoda.

Testovanie nového BMW radu 8 kupé.

Športový automobil mohol mať vtedy pod kapotou hneď niekoľko motorov, pričom vrchol tvoril model 850 CSi s 5,6-litrovým dvanásťvalcom ponúkajúcim výkon 280 kW a krútiaci moment 550 Nm.

Výroba sa však v roku 1999 ukončila s celkovo vyrobenými 30 621 kusmi modelu BMW 8. Po rokoch teraz prichádza znovuzrodenie tejto legendy v podobe nového nástupcu s roznakým označením. Automobilka informácie o novinke stále tají, no najnovšie sa na verejnosť dostali snímky priamo z interiéru.

Pravdou je, že v tomto prípade nejde o klasický model, ale o športový kabriolet s predpokladaným označením BMW 850i Convertible M Sport, respektíve BMW M8 Convertible.

Dlho očakávaný nástupca tak zrejme dostane aj "dokonalú verziu na leto" s odvážnym sfarbením kabíny. Podobne ako je tomu pri prvom BMW X2, tak aj tu môžeme vidieť nápadnú kontrastnú kombináciu s červeným koženým čalúnením a športovo-elegantnými M Sport doplnkami.

Okrem toho, osadený má byť (ako je vidieť aj na snímkach nižšie) taktiež úplne nový plne digitálny prístrojový štít priamo pred vodičom. Ten po čase nahradí "klasické" budíky, aké poznáme zo súčasných modelov nemeckej automobilky.

Nový dizajn nájdeme, samozrejme, aj v rámci stredového panela, kde pribudla luxusne pôsobiaca páka automatickej prevodovky a nechýba ani otočný volič či množstvo ďalších tlačidiel.

BMW tak zrejme stále odoláva súčasnému trendu, kedy si všetky nastavenia musíte zdĺhavo voliť cez menu a funkcie preberajú výhradne dotykové plochy.

Spomenúť však môžeme, že sa očakáva aj osadenie vylepšeného iDrive systému, s ktorým by mohla pribudnúť aj väčšia centrálna dotyková obrazovka infotainmentu.

Oficiálne odhalenie plánuje BMW uskutočniť pri príležitosti podujatia 24 Hours of Le Mans už 15. júna 2018. Či sa spolu so "základným" vyhotovením predstaví aj ostrá verzia M8 zatiaľ nie je známe. Ale jej podobu by sme mali s istotou spoznať ešte v priebehu tohto roka.