Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.05.2018, 11:15

Pápež predáva svoj luxusný darček. Unikátne Lamborghini smeruje do dražby

  • Superšport vo farbách Vatikánu a s vlastnoručným podpisom pápeža Františka je k dispozícii na predaj.
  • Odhadovaná cena sa pohybuje na úrobni 250-tisíc až 350-tisíc eur.
Pápež predáva svoj luxusný darček. Unikátne Lamborghini smeruje do dražby
Zdroj: TASR/AP

Ešte koncom minulého roka sme vás informovali o zaujímavom darčeku, ktorý dostal sám pápež František. Unikátny superšport Lamborghini Huracán RWD Coupé vo vatikánskych farbách - biela a žltá (zlatá) - predstavili novému majiteľovi priamo pred Domom svätej Marty vo Vatikáne, kde František býva.

AK si však myslíte, že si pápež chcel len zlepšiť úroveň prepravy, mýlite sa. František sa totiž po svojom rodnom Buenos Aires najčastejšie presúva verejnou hromadnou dopravou.

Okrem toho je známy práve tým, že kritizuje ľudí, ktorí si potrpia na najnovšie modely áut či smartfónov. V rámci Vatikánu sa potom zväčša presúva pomocou modrého Fordu Focus.

Pravdou je, že luxusný športový automobil pápež dostal priamo od talianskej značky a má s ním jasný zámer. Posiela ho totiž do akcie, pričom výťažok z predaja má putovať na charitu. O predaj sa má postarať spoločnosť RM Sotheby´s, kde je auto momentálne ponúkané za zhruba 250-tisíc až 350-tisíc eur.

Výnos z predaja bude putovať do viacerých charít - 70 percent pôjde do opravy mesta Ninive v Iraku (mesto, ktoré bolo ťažko napadnuté a obliehané skupinou ISIS). Následne ďalších 10 percent dostane združenie "Amici per il Centrafica Onlus", 10 percent poputuje na združenie Groupe International Chirurgiens Amis de la Main a 10 percent na Hnutie Jána XXIII, ktoré pomáha obetiam obchodníkov s ľudmi a ženám donúteným k prostitúcii.

Zaujímavosťou auta sú okrem unikátnych pruhov na karosérii aj diamantovo spracované 20-palcové disky kolies s Nero brzdovými strmeňmi, čalúnenie kožou Bianco Leda Sportivo a "čerešničkou" je vlastnoručný podpis pápeža Františka na prednej kapote.