Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.04.2018, 12:00

Toto je 10 najlepších interiérov áut roka 2018. Ktorý je víťazom podľa vás?

  • Automobil nie je len o vonkajšom dizajne, ale najmä o pocite, ktorý zažívate za volantom.
  • Prezrite si v galérii tohtoročný výber a hlasujte v našej ankete za toho svojho víťaza. 
Toto je 10 najlepších interiérov áut roka 2018. Ktorý je víťazom podľa vás?
Zdroj: netcarshow (ilustračná snímka)

Každoročne prináša spoločnosť Wards Auto okrem iného aj zoznam tých najlepších interiérov. Výnimkou nie je ani súčasný rok 2018.

Pre zaradenie do nominovaných je potrebné aby boli interiéry, respektíve modely áut, nové či aspoň výrazne modernizované oproti predchádzajúcemu roku. Niektoré značky sa totiž v zozname nachádzajú pomerne pravidelne.

Celkovo sa vyberalo z počtu 40 nominovaných modelov, pričom do finále sa dostalo týchto desať špičkových kabín. Nejde pritom len o superluxusné značky či autá. Do zoznamu totiž zaraďujú aj zástupcov "lacnejších" značiek.

"Ďakujem všetkým dizajnérom interiérov, ktorí naliehajú na svojich šéfov, aby si dali šancu a vyskúšali farby, ktoré sú menej predvídateľné," hovorí šéf WardsAuto Drew Winter.

Práve farebné interiéry sa momentálne dostávajú čoraz viac do módy, no pri výbere vychádzali najmä z materiálov, ergónómie či celkového spracovania a zapôsobenia na vodiča.

Z pohľadu ceny sa tu nachádzajú vypracovania áut od sumy zhruba 29-tisíc dolárov (24-tisíc eur) až po "prémiovky" za niečo viac ako 200-tisíc dolárov (165-tisíc eur).

Víťazov si teda môžete prezrieť v galérii vyššie a následne zahlasovať v ankete na konci článku, ktorý interiér je z vášho pohľadu ten najlepší.