Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.04.2018, 16:00

BMW zrejme zmení svoju tradičnú masku. Predstavili prvý koncept elektrického crossoveru

  • Štúdia iX3 ponúka pohľad na budúce rozširovanie modelovej ponuky práve v tejto oblasti.
  • Svoju premiéru zažilo elektrické SAV (Sport Activity Vehicle) na autosalóne v Pekingu.
BMW zrejme zmení svoju tradičnú masku. Predstavili prvý koncept elektrického crossoveru
Zdroj: BMW

BMW pri príležitosti pekingského autosalóna avizuje rozšírenie svojej elektrickej "i" rodiny. Novým členom by sa mohol onedlho stať crossover X3, ktorý by poháňali elektromotory. Predstavu zobrazuje najnovšia štúdia značky s označením iX3, ktorú prezentuje na spomínanom podujatí v Číne.

Zrejme najväčším prekvapením, ktoré by sa mohlo uplatniť pri modeloch v budúcnosti, je osadenie novej masky chladiča. Známe BMW "obličky" sú totiž na koncepte spojené v jeden celok. Je možné, že automobilka zvažuje zavedenie takejto novinky.

​Podobné náznaky niesol aj nedávno predstavený ostrý model BMW M2 Competition, kde bola maska opticky prepojená čiernou farbou.

Samozrejme, strieborná karoséria je doplnená o modré prvky ako vpredu, tak aj na boku či v zadnej časti v podobe difúzora. Rovnako vzhľad dopĺňajú aj futuristické veľké disky kolies, ktoré nesmú chýbať na žiadnom koncepte. Inak dizajn vychádza z modelu X3, z ktorého je odvodený aj názov štúdie.

Pokiaľ ide o výkon, koncept využíva elektrický pohonný systém BMW piatej generácie, ktorý disponuje výkonom 200 kW. Osadená je veľká 70 kWh batéria, ktorá zabezpečuje dojazd vozidla viac ako 400 kilometrov podľa WLTP.

Pri nabíjaní batérii pomocou 150 kW nabíjacej stanice dosiahnete plné dobitie batérie za 30 minút. Sériový model vychádzajúci z tohto konceptu bude potom odhalený v roku 2020.