Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.04.2018, 16:20

Novinka Škody odhalená tesne pred premiérou. Pozrite si lacný crossover značky

  • Segment SUV a crossoverov sa teší veľkej obľube a jeden nový člen smeruje na premiéru do čínskeho Pekingu.
  • Novinku pripravuje Škoda a ponesie názov Kamiq, čím zapadne medzi Karoq či Kodiaq.
Novinka Škody odhalená tesne pred premiérou. Pozrite si lacný crossover značky
Zdroj: Škoda

Len niekoľko dní pred samotnou veľkolepou premiérou v Pekingu sa na verejnosť dostali oficiálne skice pripravovaného lacného crossoveru značky Škoda.

Netrvalo dlho a za nimi na sociálnu sieť Twitter smerovali taktiež špionážne fotografie už reálnej podoby chystanej novinky. A to nielen exteriéru ako v minulosti, ale aj interiéru.

Tu nájdeme napríklad trojramenný multifunkčný volant, veľký displej infotainmentu, bezkľúčové štartovanie vozidla či páku zrejme automatickej prevodovky.

​Výrobca väčšinu informácii o ďalšom členovi, ktorý by sa mal radiť medzi Karoq a Kodiaq, stále úspešne tají. Novinka sa má však volať Škoda Kamiq a na dĺžku by mala mať 4 390 milimetrov, na výšku 1 593 milimetrov a na šírku 1 781 milimetrov.

Rázvor má pritom hodnotu 2 610 milimetrov a vozidlo bude s najväčšou pravdepodobnosťou využívať známu platformu MQB koncernu Volkswagen.

Pod kapotou sa predpokladá osadenie moderného 1,5-litrového benzínového agregátu TSI s výkonom 81 kW (110 koní). Dizajnom sa svojím súrodencom z SUV segmentu Kamiq podobá, avšak na rozdiel od nich sa má predávať výhradne na čínskom trhu. Aspoň zatiaľ.

Do Európy by sa teda nemal dostať a jeho premiéra je plánovaná na budúco-týždňový autosalón v Pekingu - štartuje už 25. apríla. Cena by mala začínať na hodnote 90-tisíc CNY (zhruba 12-tisíc eur).