Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Výrobca luxusných športových vozidiel Lamborghini odštartuje výrobu limitovanej série elektrobicyklov. Ako už zrejme tušíte, pôjde opäť o niečo exkluzívne. Po štvorhodinovom nabití totiž dokážu najazdiť až 145 kilometrov.

Bicykle disponujú dokonca elektronickým zabezpečením proti krádeži a pre zákazníkov sú dostupné vo farbách vozidiel Lamborghini.

Luxusná značka si však za svoju novinku nechá pekne zaplatiť. Ich cena totiž začne na sume 14 500 eur, informovala dnes agentúra APA.

Talianska značka Lamborghini, ktorá patrí pod nemecký automobilový koncern Volkswagen, bude na výrobe spolupracovať so start-up spoločnosťou Italtechnology.

Obchod s elektrobicyklami v Taliansku prekvitá a oproti iným krajinám Európskej únie má tamojší trh stále veľký rastový potenciál, uviedla APA.

Elektrobicykle pritom v Taliansku neprestávajú čeliť silnej konkurencii klasických bicyklov, ktorých sa vlani predalo až 1,5 milióna kusov.

Rôzne elektrobicykle zaradila nedávno do svojej ponuky aj väčšina ostatných automobiliek, ako napríklad Fiat Chrysler, BMW, Peugeot a Toyota. Pre porovnanie, elektrobicykel Fiat E-Bike 500L sa predáva od približne 1 480 eur.