Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.04.2018, 15:40

Volkswagen spustil predpredaj nového Touaregu. Poznáme jeho slovenskú cenu

  • Od tohto týždňa si zákazníci môžu na Slovensku objednávať nový Volkswagen Touareg.
  • Spoločnosť Porsche Slovakia, autorizovaný importér značky Volkswagen, spustila na svojej internetovej stránke konfigurátor, v ktorom si zákazníci môžu zostaviť svoje individuálne vozidlo.
Volkswagen spustil predpredaj nového Touaregu. Poznáme jeho slovenskú cenu
Zdroj: Volkswagen

Špičková novinka Volkswagen Touareg, ktorá je vyrábaná exkluzívne v bratislavskom závode VW a teda nosí značku "Made in Slovakia", sa už dá objednávať v troch verziách výbavy. Patrí sem základná (bez označenia), Elegance a športovo zameraná verzia R-Line.

Predobjednávky sa spustili ešte pred samotnou výstavnou premiérou, ktorá ma prebehnúť na bratislavskom autosalóne 24.- 29. apríla 2018.

Zatiaľ jeden motor

Na začiatku je k dispozícii výhradne motor, o ktorý by mal byť podľa výrobcu najväčší záujem. Pod kapotou teda momentálne bude trojlitrový turbodieselový šesťvalec TDI s výkonom 210 kW (286 koní). Rovnako, ako tomu bude aj v prípade ostatných motorizácii, spojený je s osemstupňovou automatickou prevodovkou a systémom stáleho pohonu všetkých kolies 4Motion.

Od mája pribudne aj slabší motor 3.0 TDI s výkonom 170 kW (231 koní), ktorý dostanete v základnej verzii s cenou od 49 900 eur.

V základe dostane zákazník komfortné prvky ako adaptívny tempomat ACC, asistenčný systém pre držanie v jazdnom pruhu, parkovacie senzory vpredu a vzadu či dvojzónovú automatickú klimatizáciu Air Care Climatronic.

V interiéri nebudú chýbať sedadlá s látkovým poťahom, multifunkčný volant s radiacimi pádlami a analógový združený prístroj s farebným displejom palubného počítača s uhlopriečkou 17,8 centimetra.

Predné a taktiež zadné svetlomety budú z LED a 18-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny. Cena takéhoto modelu bude začínať od sumy 61 200 eur.

Elegance či R-Line

Verzia Elegance začína na cene 65 540 eur a obsahuje navyše napríklad rozličné dizajnové prvky na karosérii, iné disky kolies, kožené čalúnenie z kože "Vienna" či hliníkové dekoračné prvky v kabíne. Za športovú verziu R-Line si záujemcovia zaplatia minimálne 69 430 eur, pričom k modelu pribudnú špecifické nárazníky, plastové prvky vo farbe karosérie, či rôzne športové doplnky v interiéri. Súčasťou sú aj elektrické sedadlá vpredu s poťahom z kože "Vienna" a 19-palcové disky kolies.

Zdroj: Volkswagen

V príplatkovej ponuke je napríklad podvozok s pneumatickým odpružením a riadenie zadných kolies, digitálny ovládací a zobrazovací systém Innovision Cockpit, head-up displej, systém nočného videnia, štvorzónová klimatizácia. Rovnako tak aj komplet Premium LED, zahŕňajúci predné svetlomety LED matrix so zadnými LED svetlami s dynamickými smerovkami. Disky kolies z ľahkej zliatiny sú pritom dostupné až do veľkosti 21 palcov.