Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.04.2018, 09:22

Pol milióna dielikov a dve tony. To je Toyota Camry z Lega

Špeciálna Toyota Camry je ťažšia ako originálne vozidlo a jej výroba trvala 40-krát dlhšie, ako vo fabrikách Toyoty.

Pol milióna dielikov a dve tony. To je Toyota Camry z Lega
Zdroj: 1st CLASS AGENCY

Ryan McNaught totiž postavil Toyotu Camry z kociek stavebnice Lego. Austrálska pobočka automobilky Toyota ukázala repliku modelu Camry novej generácie vyhotovenej z Lega. Autor, ktorého volajú aj  „The Brickman“ patrí k štrnástim profesionálnym tvorcom s certifikáciou Lego na svete. Vytvorenie repliky Toyota Camry mu zabralo až 900 hodín v priebehu dvoch mesiacov a spotreboval na ňu pol milióna dielikov stavebnice.

McNaught si dal záležať na všetkých detailoch vrátane loga, zliatinových kolies či funkčných smeroviek. Konštrukcia má pritom hmotnosť dve tony, čo je o 400 kilogramov viac ako originál auta. Camry z Lega je vystavená na obdiv na výstave Brickman Awesome v Melbourne.

Zdroj: 1st Class Agency

​​„S veľkou radosťou predstavujeme novú Toyotu Camry v umelecko-zábavnej podobe,” povedal Nicolas Hogios, hlavný dizajnér Toyota Australia. „Je fantastické, ako rýchlo vzniklo auto z kociek. Svedčí to o nadšení autora, ktorý zrealizoval tento výnimočný projekt so snahou o kvalitu, trvanlivosť a spoľahlivosť. Model z kociek Lega novátorským a interaktívnym spôsobom vyzdvihuje elegantný štýl novej Toyoty Camry”.

„Veľmi sa teším zo spolupráce s Toyotou, ktorá mi umožnila postaviť moje prvé auto z kociek Lego,” povedal McNaught.

Aj Lexus má svoju umeleckú repliku 

Autá lákajú umelcov aj v iných oblastiach. Pred dvomi rokmi vytvorili odborníci firmy Scales and Models vo Veľkej Británii verný model Lexusu IS 300h. Vyrobili ho technikou origami z mnohých hárkov precízne nastrihaného kartónu. Toto auto bolo dokonca schopné jazdiť pomocou elektromotorov nainštalovaných priamo pri kolesách z kartónu.

Zdroj: 1st CLASS AGENCY

​Spoločnosť Scales and Models, ktorá sa zaoberá tvorbou prototypov, architektonických makiet a dekorácií tak vzdala hold japonským majstrom remesla takumi. Tí v továrňach Lexus využívajú svoje schopnosti pri „tvorbe automobilov s dušou“. Aby sa majstri zdokonalili v takumi, vyrábajú figúrky origami jednou rukou.
Výroba origami Lexusu však dla zabrať ešte viac, ako postavenie Camry z Lega. Na Lexus IS pracovalo päť ľudí v priebehu troch mesiacov a minuli naň 1700 hárkov kartónu. Jeho hmotnosť mala viac ako tonu.