Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.04.2018, 16:42

Ford priblížil detaily očakávaného modelu. Zachytáva ich vo videu

  • Americká automobilka plánuje premiérovo odhaliť nový Focus už budúci týždeň.
  • Značka teraz ukázala hneď niekoľko detailov štvrtej generácie modelu.
Ford priblížil detaily očakávaného modelu. Zachytáva ich vo videu
Zdroj: Facebook/Ford Romania

Ford pripravuje dôležitú premiéru obľúbeného modelu na 10. apríl 2018. Doteraz je na informácie veľmi skúpy, avšak na facebooku pribudlo video od rumunského zastúpenia Ford Romania, zameriavajúce sa na niektoré detaily nového Focusu.

Vidieť môžeme LED predné svetlomety s denným svietením, štýlové hliníkové disky kolies či nápis na veku batožinového priestoru. Takéto riešenie pritom používajú aj modely švédskej automobilky Volvo. 

Novinka sa má oproti súčasnej generácii predĺžiť asi o 50 milimetrov a schudnúť by mala aj približne 50 kilogramov. Žiadne ďalšie detaily zatiaľ značka neprezradila a drží tak v poradí už štvrtú generáciu Focusu pekne v tajnosti.

Nedávno sme vám však poskytli malý náhľad, kedy novinku nachytali bez maskovania pri fotení. Vtedy išlo pravdepodobne o športovo ladenú verziu ST-Line.

Premiéra teda prebehne už budúci týždeň, avšak zákazníci si na model počkajú pravdepodobne až do konca tohto roka. O niečo neskôr do ponuky pribudne aj praktická verzia kombi s objemným batožinovým priestorom.

Okrem toho, značka by mala poskytovať aj hneď niekoľko rôznych prevedení (Vignale, ST, ST-Line či neskôr športový RS).