Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.03.2018, 13:00

Pozrite si budúci vrchol značky BMW. Priniesli ho na ženevský autosalón

  • Nemecká automobilka BMW v Ženeve predstavila štúdiu štvordverového Gran Coupe.
  • Bude reprezentovať vrchol ponuky z Mníchova.
Pozrite si budúci vrchol značky BMW. Priniesli ho na ženevský autosalón
Zdroj: BMW

BMW M8 Gran Coupe predstavila automobilka v zeleno-modrej farebnej kombinácii, ktorá s dlhou prednou kapotou vyzerá naozaj štýlovo a novinke sekne.

Bude to tak najlákavejší model radu 8? Zdá sa, že by mohol byť. Komfortnejší a priestrannejší vnútri než BMW radu 7L však nebude, ale to vôbec nevadí.

Novinka BMW 8 bude mať svoju oficiálnu premiéru ešte tento rok. Spolu s ním príde dokonca aj vrcholná verzia M8, ktorú už testujú. M8 Gran Coupe bude však stelesnením úplného vrcholu luxusu so štyrmi dverami a tou najvýkonnejšou motorizáciou.

V prednej časti zaujme obrovský nasávací otvor v strede nárazníka a taktiež ďalšie dva po jeho bokoch. Nízke a široké svetlomety zasahujú takmer po stred predných kolies a okrem toho využívajú tiež techniku z pretekárskeho špeciálu M8 GTE.

Zlaté orámovanie „ľadviniek“, ktoré sa však nedotýkajú predných svetiel, je doplnkom, ktorý ešte efektívnejšie kontrastuje s peknou farbou karosérie.

​Z bočnej časti vidieť dlhú dominantnú prednú kapotu, dlhý rázvor a rovnako aj krátke previsy vpredu a vzadu. Teda dynamické línie zostávajú zachované aj v prípade štvordverovej verzie. Príslušnosť k rodine M reprezentuje aj karbónová strecha.

Zadná časť odhaľuje napríklad štvoricu výfukov a úzke zadné svetlomety. Verzia 8 Gran Coupe a spolu s ňou M8 Gran Coupe budú mať svetovú premiéru v priebehu budúceho roka.

Ak sa dizajn príliš nezmení od štúdie, máme sa na čo tešiť. Po dlhej dobe je to totiž prvý koncept BMW, ktorý má naozaj „šmrnc“ a rozhodne by sme si ho vedeli predstaviť v sériovej výrobe.

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk.