Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.03.2018, 13:30

Mercedes láka na premiéru ostrej novinky. Trúfnuť si chce aj na Panameru

  • Ešte pred začiatkom a oficiálnou premiérou nám nemecká automobilka priblížila podobu ich očakávanej novinky.
  • Nový ostrý model divízie Mercedes-AMG sa má ukázať svetu už zajtra na významnom autosalóne v Ženeve.
Mercedes láka na premiéru ostrej novinky. Trúfnuť si chce aj na Panameru
Zdroj: Mercedes-AMG

Na snímkach, ktoré značky zverejnila ešte tesne pred samotným debutom, je vidieť agresívne proporcie a výraznú "Panamericana" masku, veľké čelné otvory v nárazníku pre prívod vzduchu či zvažujúcu sa strechu na obľúbený štýl kupé.

V zadnej časti potom dotvára celkový športový vzhľad aj mohutná štvorica koncoviek výfuku. Štvordverový model sa zatiaľ označuje ako Mercedes-AMG GT (očakávaný názov je Mercedes-AMG GT4) a vychádza z minuloročného výrazného konceptu GT, ktorý svojím vzhľadom ohromil širokú verejnosť na vlaňajšom autosalóne v Ženeve.

​"Kupéčko" sa má zamerať najmä na výkon, avšak zatiaľ nie je jasné, čo sa konkrétne pod kapotou ostrej novinky bude nachádzať. Dohady hovoria o štvorlitrovom benzínovom V8 agregáte s dvojicou turbodúchadiel, respektíve aj o možnej hybridnej sústave.

Model bude stáť na rovnakej platforme, akú využíva napríklad Mercedes-Benz triedy E, pričom si brúsi zuby na výkonné Porsche Panamera.

No Mercedes zatiaľ úspešne drží svojho nového člena pod rúškom tajomstiev, to by sa však malo už čoskoro zmeniť. Ako sme spomínali, premiéra modelu je plánovaná už na zajtrajší deň, kedy ženevský autosalón otvori svoje brány novinárom.