Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.03.2018, 15:30

Nový slovenský Touareg opustil Bratislavu. Na premiéru príde po vlastnej osi

  • Dnes z výrobného závodu Volkswagen oficiálne vyštartovala nová generácia úspešného SUV modelu značky.
  • Aj naďalej sa bude exkluzívne vyrábať v Bratislave.

Písal sa rok 2002 a v bratislavskom závode automobilky Volkswagen sa zrodili prvé kusy úspešného modelu Touareg. Odvtedy už takmer milión týchto vozidiel zišlo z výrobných pásov slovenského závodu.

V súčasnosti sa však pripravuje svetová premiéra v poradí už tretej generácie modelu Volkswagen Touareg, ktorá prebehne 23. marca 2018 v čínskom Pekingu.

Práve tam sa dnes vydal najnovší prírastok produktového portfólia spoločnosti Volkswagen Slovakia, pričom po vlastnej osi absolvuje túto náročnú trojtýždňovú cestu spolu s rekordérom na dlhé trasy a profesionálnym vodičom Rainerom Zietlowom. Zo Slovenska by mali prechádzať cez Poľsko, Bielorusko, Rusko až do čínskeho Pekingu.

Najväčšie nástrahy očakáva profesionálny jazdec v Kazachstane, kde ho môže zastihnúť množstvo snehu, či v okolí Moskvy, kde sa včera teploty pohybovali na úrovni -22 stupňov Celzia. Najviac sa podľa vlastných slov však teší na jazdu stredom zamrznutého Bajkalského jazera.

Nový Touareg sa bude aj naďalej vyrábať v bratislavskej Devínskej Novej Vsi exkluzívne pre celý zvyšok sveta. „Sme hrdí, že sa takýto výborný automobil vyrába v Bratislave už 16 rokov,“ povedal Ralf Sacht, predseda predstavenstva a člen predstavenstva pre technickú oblasť Volkswagen Slovakia.

S príchodom novej generácie by mala novinka ponúknuť napríklad digitálny prístrojový štít - takzvaný "digital cockpit", ktorý sa má radiť medzi najväčšie v tomto segmente. Spolu s ním má prísť aj nové riešenie infotainment systému.

Predpokladá sa aj osadenie pneumatického odpruženia či riadenie zadných kolies. Používať bude rovnakú platformu ako napríklad Porsche Cayenne, Audi Q7 alebo Lamborghini Urus.

Všetky bližšie informácie by sme sa mali dozvedieť až pri slávnostnej premiére koncom marca v Pekingu. Dovtedy automobilka zverejnila aspoň krátke video maskovaného Volkswagenu Touareg. Tajne nasnímané fotografie však priblížili jeho podobu už koncom minulého roka.