Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.02.2018, 11:00

Tesla opäť terčom kritiky. Vystavený Model 3 má biednu kvalitu spracovania

  • Americký výrobca elektromobilov nestíha vyrábať svoje "ľudové" elektromobily Model 3.
  • Vzhľadom na to potom dochádza k rôznym nepresnostiam a zlej kvalite výroby.
Tesla opäť terčom kritiky. Vystavený Model 3 má biednu kvalitu spracovania
Zdroj: Tesla

V poslednej dobe svetom obleteli videá a fotky, ktoré hodnotia kvalitu výroby konkrétnych kusov elektromobilov Tesla Model 3. Toto je jeden z viacerých prípadov.

Široké a rozdielne škáry panelov, nelícujúce diely, nedokončené lakovanie a aj ďalšie nedostatky. Pozrite si kus, ktorý bol určený na výstavu a vzbudil negatívnu pozornosť.

Produkčné peklo, o ktorom hovoril prvýkrát Elon Musk, zdá sa pokračuje. Tesla má na „sklade“ hromadu nedokončených objednávok a zákazníci prestávajú mať trpezlivosť čakať na svoj nový elektromobil.

​Zdá sa, že sa zhon vo výrobe odzrkadľuje aj na kvalite, respektíve výstupnej kontrole. A pritom Tesla nie je žiadna lacná značka. Stelesňuje pokrok a technológie, akosi však zabudla na poctivosť výroby.

Je nepochopiteľné, ako auto so širokými medzerami medzi panelmi karosérie, ktoré ani nelícujú, môže prejsť záverečnou kontrolou kvality. Máme skúsenosti z prvej ruky a vieme, ako sa dnes dbá na lícovanie dielov aj pri typoch segmentu A.

Toto by v zavedenej automobilke neprešlo. A ak by nejakou náhodou áno, určite by takýto model neposlali ako výstavný kus. Posúďte sami, snímky hovoria za všetko.

Fotografie zverejnil Brian Gluckman, ktorý tvrdí, že v automobilovom priemysle má 15-ročné skúsenosti a toto nie je dobré. Našiel chyby laku, nelícujúce plastové časti a spomínané panely, či nedokončené lakovanie. Nepotrebujeme profesionála, aby sme z priložených snímok usúdili, že toto nie je to pravé dokonalé spracovanie.

Nevieme, či ide o jeden z prvých produkčných kusov, pravdepodobne áno, to však automobilku neospravedlňuje.

Pre objektivitu, podľa portálu Carscoops noví majitelia Modelu 3 tvrdia, že kvalita sa postupne zlepšuje, avšak ešte stále nachádzajú na aute chyby laku a nelícovanie dielov.

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk.