Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.02.2018, 13:30

Škoda predstavila vrcholný Kodiaq. Luxusné SUV príde do Ženevy

Škoda predstaví na tohtoročnom autosalóne v Ženeve novú špičkovú verziu modelu Kodiaq.

Škoda predstavila vrcholný Kodiaq. Luxusné SUV príde do Ženevy
Zdroj: Škoda Auto

Zakladatelia automobilky z Mladej Boleslavi, Václav Laurin a Václav Klement, dali svoje meno aj najvyššiemu výbavovému radu L&K.  

Táto výbava bola obľúbená nielen v prípade napríklad populárnej Octavie, momentálne však smeruje taktiež do ponuky nedávnej SUV novinky s názvom Kodiaq.

Špičkové prevedenie modelu Kodiaq bude v ponuke s benzínovými alebo tiež naftovými motormi, s pohonom predných alebo všetkých kolies.

Výkonné motory, pohon 4×4 a adaptívny podvozok

Súčasne s uvedením vrcholného prevedenia Kodiaq L&K na trh bude počas roku 2018 tiež obmenená ponuka motorizácií celého radu Škoda Kodiaq. Úplnou novinkou je vydarený agregát TSI s objemom 1,5-litra a s výkonom 110 kW (150 koní), v prípade benzínového motoru 2,0 TSI došlo okrem iného k navýšeniu výkonu zo 132 kW (180 koní) na 140 kW (190 koní).

Nové benzínové pohonné jednotky sú už vybavené aj filtrami pevných častíc. Novinkou je tiež sedem-stupňová automatická prevodovka DSG najnovšej generácie, určená pre benzínové motory aj pre motor 2,0 TDI 110 kW (150 koní).

Ponuku uzatvára motor 2,0 TDI s výkonom 140 kW (190 koní). Všetky motory sa štandardne ponúkajú s pohonom všetkých kolies. Adaptívne tlmiče DCC (Dynamic Chassis Control) sú voliteľné pre všetky verzie modelu Kodiaq L&K 4×4.

Priestor, štýl, pohodlie a elegancia

Kodiaq v prevedení L&K dopĺňa presvedčivé kvality veľkého SUV elegantnými štýlovými prvkami. Štandardne bude vozidlo dodávané s 19-palcovými kolesami z ľahkých zliatin Sirius, Full LED svetlometmi a mriežkou chladiča tvorenou vertikálnymi lamelami a chrómovým dekórom. Na predných blatníkoch sú decentné plakety s nápisom Laurin & Klement.

Štýlovosť interiéru, ktorý je voliteľne k dispozícii v čiernom alebo béžovom prevedení, umocňuje trojramenný multifunkčný kožený volant. Na sedadlách a tiež na prístrojovej doske pred spolujazdcom je taktiež decentné logo Laurin & Klement, ktoré dopĺňajú hodnotné prvky v čiernom prevedení Piano Black.

Štandardná výbava obsahuje aj elektricky nastaviteľné predné sedadlá, vrátane pamäťovej funkcie, prahy dverí s nápisom Kodiaq, hliníkové pedále, textilné vkladané koberce, dažďový senzor, automatickú clonu vnútorného spätného zrkadla, ambientné osvetlenie interiéru a prémiový audio systém Canton.

Ako sme už spomínali v úvode, vrcholné prevedenie SUV modelu Kodiaq sa premiérovo predstaví na blížiacom sa autosalóne v Ženeve začiatkom marca tohto roka.