Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.12.2021, 13:20

Prvá generácia Octavie za takmer 50-tisíc eur? Na predaj je ručne vyrábaná vládna rarita

Podobný kúsok na cestách nielen Slovenska či Česka, ale aj celého sveta, len tak nenájdete. Siahli by ste po tejto jedinečnej škodovke?

Prvá generácia Octavie za takmer 50-tisíc eur? Na predaj je ručne vyrábaná vládna rarita
Zdroj: AutoBobok.cz

Nie je žiadnou novinkou, že modely mladoboleslavskej automobilky sú nielen na domácom českom trhu, ale aj na Slovensku veľmi obľúbenou voľbou. A nemusí ísť pritom len o úplne nové modely, vychádzajúce z brán dílerstiev. Top priečky totiž Škoda obsadzuje okrem predajov nových áut aj na poli jazdeniek, kde sa do popredia vždy dostávajú Fabia, Octavia či Superb.

Dokonca ani v oblasti predajov veteránov automobilka nezaostáva, mnohí zberatelia si totiž volia práve známe české modely spred desiatok rokov, ktoré už postupne naberajú na hodnote a dnes už stoja veľakrát viac, než napríklad moderná Octavia prvej generácie.

​Tú dnes bežne dokážete zohnať v klasickom veku zodpovedajúcom stave za približne tisíc alebo dvetisíc eur, avšak predstavte si teraz prípad, kedy by sa predávala za takmer 50-tisíc eur.

Svojou hodnotou by ju tak podliezli aj úplne nové autá smerujúce z pásov výrobcu, napríklad i dobre vybavená aktuálna generácia Octavie. Že je to nemožné? Omyl.

Na portáli spoločnosti Auto Bobok v Českej republike sa totiž objavil vzácny raritný model Škody Octavie prvej novodobej generácie z roku 2000, ktorý sa ponúka pre verejnosť za spomínaných necelých 50-tisíc eur. Konkrétne figuruje v ponuke so sumou 1 199 990 korún českých a teda približne 47 600 eur.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 58% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.