Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.02.2018, 11:02

Hybridný Range Rover dokázal nemožné. Zdolal schody na Nebeskú bránu

Jedno z ikonických miest Číny pokoril hybridný Range Rover len za pomoci terénnych pneumatík a svojich schopností.

Hybridný Range Rover dokázal nemožné. Zdolal schody na Nebeskú bránu
Zdroj: Land Rover

V Číne je množstvo miest, ktoré dokážu zaujať objektív fotografa a oko turistu. Jedným z tých najvyhľadávanejších je aj Tchien-men a Nebeská brána - prírodný skalný oblúk.

Cesta k nej je však poriadne náročná. Buď zvolíte lanovku, alebo autobus, ktorý musí k miestu zvládnuť 99 zákrut na 11 kilometrov dlhom úseku. Následne je potrebné zdolať úctyhodných 999 schodov až k samotnej Nebeskej bráne.

​V najprudšom mieste dosahuje tento "chodník" až 45 stupňový uhol, takže dostať sa na vrchol dá poriadne zabrať. Avšak, čo ak zvolíte auto?

Land Rover je britská automobilka, ktorá je známa svojimi legendárnymi automobilmi do terénu. Dokážu zdolať neuveriteľne ťažké podmienky a dôkazom je teraz aj ich nedávny hybridný prírastok v podobe Range Roveru Sport P400e.

Ide o plug-in hybrid kombinujúci benzínový dvojlitrový agregát s elektromotorom. Ich celkový systémový výkon je na úrovni 297 kW a na zdolanie tejto náročnej prekážky nebol model podľa slov automobilky nijak špeciálne upravený.

Či túto výzvu dokáže hybrid zdolať do samotného momentu nevedela ani samotná automobilka. Ľudia pritom tvrdili, že niečo také je nemožné.

Range Rover bol teda v sériovej podobe a do výbavy si "pribalil" len terénne príplatkové pneumatiky. Na videu je vidieť aj vodiace laná, tie však slúžili len ako záchrana v prípade nehody.

Výzva začala už v meste Zhangjiajie, na začiatku spomínanej 11,3 kilometrov dlhej horskej cesty Tianmen (známej aj ako Dragon Road). 

Za volant sa posadil čínsky pretekár Ho-Pin Tung, pričom celá cesta mu trvala 22 minút a 41 sekúnd. "Zažil som Formulu E, Formulu 1 a vyhral som na 24 hodinách Le Mans, ale toto bola bezpochyby jedna z najnáročnejších jazdných výziev, akej som kedy čelil," povedal Ho-Pin Tung.