Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.02.2018, 16:00

Nová "slovenská" Kia mieri na ženevský autosalón. Mení aj svoje meno

Novinka Kie bude, rovnako ako predchodca, pochádzať zo Žiliny. S novou generáciou však nastanú výrazné zmeny.

Nová "slovenská" Kia mieri na ženevský autosalón. Mení aj svoje meno
Zdroj: Kia

Kia Cee´d patrí na Slovensku rozhodne k obľúbeným autám, momentálne si už však na zákazníkov brúsi zuby nový nástupca. Na svet sa má totiž dostať už za niekoľko týždňov tretia generácia tohto modelu.

Príchod novej generácie so sebou prinesie naozaj množstvo zmien. Novinka bola navrhnutá v európskom dizajnovom centre značky vo nemeckom Frankfurte. Model sa inšpiroval rýchlym štýlovým Stingerom, no prináša aj podstatne sebavedomejší vzhľad.

Okrem moderného dizajnu nesúceho sa na trendoch dnešnej doby, sa automobilka rozhodla aj pre zmenu označenia. Novinka sa už teda nebude nazývať Kia Cee´d, ale len Ceed.

Z názvu teda vyškrtli apostrof a vrámci jazdných vlastností by sa mal model viac zamerať aj na vodiča. Ponúkne teda zrejme viac zábavy, dynamiky a celkovo lepšie jazdné vlastnosti, ako tomu bolo doteraz. Zatiaľ však nie sú známe žiadne informácie ohľadom pohonných jednotiek.

Premiéru si má nová Kia, ktorá sa bude opäť vyrábať v Žiline, odbiť na blížiacom sa autosalóne v Ženeve. Spolu s ňou plánuje automobilka predstaviť "ešte jedného člena rodiny Ceed".

Predpokladá sa, že pôjde o prevedenie kombi či štýlový dynamicky pôsobiaci model Proceed. Na európsky trh by sa následne mala novinka dostať v druhom štvrťroku 2018.